Для багатьох людей одним із основних питань є безпека газонокосарок-роботів Husqvarna Automower. Яким чином роботизовані газонокосарки з гострими ножами, що обертаються, можуть бути безпечними?

Звичайні газонокосарки – більш травмонебезпечні

Якщо ви самі стрижете газон, не залучаючи ландшафтну компанію, пам'ятайте, що ви керуєте досить небезпечним та потужним механізмом. Більшість газонокосарок працюють на легкозаймистому паливі, сильно нагріваються під час роботи і використовують для стрижки трави ніж, що обертається зі швидкістю понад 3000 об/хв.

Серйозні нещасні випадки найчастіше відбуваються, коли частини тіла стикаються з ножами косарки, що обертаються. В цьому випадку можливі пошкодження кінцівок. Ще одна травма може виникнути, коли сміття або каміння вилітають із різальних лез і потрапляють до оператора. Також травми можуть бути викликані контактом тіла з гарячими поверхнями газонокосарки або займання легкозаймистого палива.

Газонокосарки-роботи Husqvarna Automower безпечні

У роботизованих газонокосарках використовується зовсім інша ріжуча система та технологія, що значно знижує ризик травмування. Роботи оснащені датчиками зіткнення, нахилу і підйому, які зупиняють леза, що обертаються, за частки секунди, у разі її нахилу або перевертання. Ріжучі ножі тонкі, як леза і споживають значно менше енергії, на відміну від традиційної газонокосарки.

Газонокосарки-роботи надзвичайно безпечні і вже один цей факт, ймовірно, сприятиме зростанню ринку газонокосарок-роботів у найближчі роки.

Газонокосарки-роботи повинні бути безпечними, щоб бути затребувані користувачами

Газонокосарки-роботи Husqvarna Automower виробляються вже понад 25 років. Розробники, які сподівалися комерціалізувати технологію газонокосарок-роботів, знали, що в суспільстві існують серйозні побоювання з приводу автоматичних машин з гострими ножами, що обертаються.
Функції, що забезпечують безпеку газонокосарок-роботів

Датчики зіткнення

Роботи-газонокосарки Husqvarna Automower досить повільно пересуваються газоном, тому ймовірність зіткнення дуже мала. При зіткненні газонокосарки-робота з людиною виключається можливість травмування через низьку швидкість руху.

Є чотири основні технології, які роботи-газонокосарки використовують для виявлення зіткнень.

  1. Рухлива верхня частина - багато газонокосарки-роботи використовують "плаваючий" кожух, що закриває шасі косарки, який зміщується при зіткненні з Акселерометр - як альтернатива, деякі газонокосарки-роботи використовують м'який передній бампер разом з одним або декількома акселерометрами, встановленими на зовнішньому корпусі косарки. Акселерометри виявляють перешкоди при ударі, а стрибки показань акселерометра використовуються для вимірювання контакту.
  2. Зміни швидкості обертання колеса - деякі роботи виявляють раптові падіння швидкості обертання коліс або зміни зусилля управління, необхідного підтримки швидкості обертання коліс, як ознаки удару.
  3. Сонар і лідер - все більше моделей тепер включають виявлення сонара або лідара для визначення відстані - це дозволяє газонокосарці виявляти перешкоди в міру їх наближення, уповільнювати рух і зупинятися, перш ніж вступити в контакт з перешкодою, або піти від нього.

Загалом, газонокосарки-роботи були розроблені з досить сучасними системами виявлення зіткнень, які дозволяють їм уникати або негайно зупинятися при контакті з перешкодою. Це запобігає пошкодженню перешкоди або газонокосарки-робота.

Датчик підйому

Кожна газонокосарка-робот Husqvarna Automower має датчики підйому. Якщо колеса газонокосарки відриваються від землі або через те, що хтось навмисне піднімає її, або через те, що косарка застряє і нахиляється, внаслідок чого одне з коліс втрачає контакт із землею, активується аварійна зупинка, яка зупиняє ножі . Це важлива функція безпеки, особливо для цікавих домашніх тварин або дітей, які можуть спробувати перемістити, підняти або нахилити газонокосарку. Негайна зупинка ножів дозволить уникнути травм у цих обставинах.

Датчик нахилу

Датчик нахилу доповнює датчик підйому, запобігаючи доступу до ріжучих дисків під час роботи. Якщо косарка нахиляється за межі заданого кута, активується аварійна зупинка та ножі негайно зупиняються. Це необхідно в ситуаціях, коли колеса косарки залишаються в контакті із землею або іншим об'єктом, але існує ризик оголення різальних лез. Комбінація датчиків підйому та нахилу робить практично неможливим доступ до різальних лез газонокосарки-робота під час її роботи.

Технологія різання

Технологія косіння газонокосарок-роботів Husqvarna Automower істотно відрізняється від традиційних газонокосарок. Роботи-газонокосарки зазвичай використовують один із двох методів різання для виконання роботи.

У роботизованих газонокосарках Husqvarna Automower використовується диск, що обертається, з прикріпленими до нього маленькими лезами. Ці леза за розміром схожі на леза бритви і кріпляться до диска, що обертається, за допомогою спеціальних гвинтів, які дозволяють їм вільно обертатися на кріпленні. Це дуже ефективний спосіб стрижки трави, що споживає дуже мало енергії.

Леза дуже гострі, що дозволяє їм легко зрізати траву, але через невеликий розмір вони мають дуже невелику індивідуальну потужність. Якщо леза стикаються з більш істотним об'єктом, замість різати його, вони відштовхуються назад на своїй опорі і обертаються, уникаючи пошкодження об'єкта.

Газонокосарки-роботи таких компаній, як Robomow, використовують більші і жорсткі ножі, що обертаються. Вони одинарні у менших моделях та парні у великих моделях. Ці косарки мають більш широкий діаметр зрізу, але для ефективної роботи ножів потрібна велика потужність. Цей тип ріжучої системи зазвичай більш галасливий у роботі. Як правило, різниця в рівні шуму між моделями з плаваючими лезами і моделями з жорсткими лезами, що обертаються, становить 10 децибел.

Ножі всіх газонокосарок-роботів Husqvarna Automower надійно заховані під корпусом. Мінімальний дорожній просвіт унеможливлює ризик випадкового контакту ноги з лезами. А датчики підйому та нахилу гарантують, що якщо газонокосарка буде навмисно або випадково піднята, різальні леза практично миттєво зупиняться. Так як потужність різальних ножів газонокосарок-роботів істотно менше, ніж у звичайних газонокосарок - це робить їх набагато безпечнішими, навіть без інших функцій безпеки.

Відсутність вилітаючих з-під корпусу сторонніх предметів

Двигуни різальних систем газонокосарок-роботів відносно слабкі. Зазвичай вони мають достатню потужність, щоб зрізати траву, але не пошкоджувати більші предмети. Якщо газонокосарка-робот зіткнеться з каменем, навряд чи в неї буде достатньо потужності, щоб зрушити його з місця, тим більше, що плаваючі ножі. Закрита оболонка навколо лез та низький дорожній просвіт виключають можливість вибити камінь та інший предмет. Це значною мірою унеможливлює ризик потрапляння стороннього предмета з-під газонокосарки-робота.

Обмежувальний кабель

Майже всі газонокосарки-роботи, представлені сьогодні на ринку, працюють у межах обмежувального кабелю, прокладеного по периметру ділянки перед початком експлуатації. Робот-газонокосарка використовує провід, щоб визначати, де знаходиться край газону і не виїжджати за його межі. Тому вам не потрібно турбуватися про те, що газонокосарка натрапить на предмети, що знаходяться на вашому патіо або під'їзній доріжці.

Здатність обробляти значні схили

Газонокосарки-роботи Husqvarna Automower мають констукцію з низьким центром важкості. Це гарантує, що коли вони косять газон на схилі, ризик їх падіння або перекидання та оголення різальних лез залишається дуже низьким. Деякі моделі можуть обробляти схили до 35 градусів або 70%. Хоча ріжуча система газонокосарки-робота негайно зупинилася б, якби вона перекинулася на особливо крутому схилі, виразно краще, щоб різальні леза залишалися під газонокосаркою, захованими.

Безпека дітей

Хоча газонокосарки-роботи Husqvarna Automower мають безліч вбудованих функцій безпеки, ми все ж таки наполегливо рекомендуємо вам не залишати маленьких дітей без нагляду в присутності працюючої газонокосарки-робота. Якщо маленька дитина спробує перекинутися або залізти під газонокосарку-робот, різальні леза негайно зупиняться і ризик травми буде мінімальним. Однак дуже цікава дитина може перекинути косарку, щоб зазирнути під неї та порізатися об нерухомі леза.

В інструкції з використання чітко зазначено, що експлуатація газонокосарки-робота, поки діти грають у дворі, може здійснюватись лише під наглядом. Зрештою, якщо ви косите газон звичайною газонокосаркою, ви також не дозволите своїм дітям бігати навколо газонокосарки, що працює. Той факт, що газонокосарка-робот є автоматичною, не означає, що дітей можна залишати без нагляду, коли вона працює поряд із ними.

Виходячи з вищесказаного, прийміть до уваги, що поки газонокосарка-робот косить ваш газон, діти повинні грати тільки під наглядом! Однак ризик нещасних випадків можна звести до мінімуму, вибравши потрібний час косіння.

Безпека домашніх тварин

Домашні тварини часто можуть бути навіть цікавішими, ніж маленькі діти. Навряд чи кішки мають великий шанс отримати травму, оскільки кішка не виявить достатнього інтересу до газонокосарки-робота. Собаки зазвичай спочатку виявляють невелику цікавість, але не було випадку, щоб собака намагався перекинути газонокосарку-робот або перешкодити їй.

Але це буде залежати від конкретного собаки та переваг власника. Вам доведеться вирішити, чи буде ваш собака в безпеці в саду з роботом-газонокосаркою. Виробники газонокосарок-роботів знали про проблему домашніх тварин із самого початку їхньої розробки. Тому багато функцій безпеки, які були розроблені, були зроблені з урахуванням домашніх тварин.

Висновки

Безпека була пріоритетом при розробці газонокосарок-роботів Husqvarna Automower протягом багатьох років. Вони не будуть потрібні споживачам, якщо стандарти безпеки не будуть на високому рівні.

Безпека сама по собі є досить вагомою причиною, щоб задуматися про покупку газонокосарки-робота Husqvarna Automower.