Газонокосарки-роботи для схилів - поради щодо купівлі.

Похилі сади візуально привабливі та пропонують безліч незвичайних варіантів дизайну. У той самий час обсяг роботи, що з деякими видами діяльності, значно ускладнюється.

Косити газон із ухилом фізично складніше. Тому розумно просто дозволити газонокосарці-роботу виконувати всю роботу, яка призначена для роботи на схилах.

На відміну від рівного саду, газонокосарці-роботу непросто рухатися поверхнею схилу. У свою чергу, це вимагає значно більшої потужності, особливо якщо ножам доводиться працювати на нерівній поверхні – це може призвести до поломки лез.

Рано чи пізно двигун або деякі механізми можуть постраждати від високих навантажень, якщо газонокосарка-робот не призначена для такого використання.

Як розрахувати кут ухилу ділянки

Щоб дізнатися, наскільки великий ухил ділянки, вам необхідно спочатку розрахувати його, перш ніж купувати. Це можна зробити досить просто - одну палицю завдовжки 1 метр покладіть на схил. Тримаючи її за верхню частину від схилу, піднімайте до горизонтального положення. Потім виміряйте відстань від горизонтальної точки палиці до рівної поверхні за допомогою лінійки.

Наприклад, якщо це значення 35 см, це відповідає нахилу 35%. Потім це значення необхідно перетворити на кут нахилу. Це робиться не пропорційно, а дещо складніше. Для газонокосарок та роботів актуальні такі перетворення:

10% = 5,7 °; 15% = 8,5 °; 20% = 11,3 °; 25% = 14,0 °; 30% = 16,7 °; 35% = 19,3 °; 40% = 21,8 °; 45% = 24,2 °; 50% = 26,6 °; 55% = 28,8 °; 60% = 31,0 °; 75% = 35,0 °; 100% = 45,0 °.

Звичайно, ви можете бути більш точними, використовуючи рівні, лазери та рулетки.

Під час прокладання обмежувального кабелю потрібна обережність. Вказаний максимальний ухил часто може становити половину довжини кабелю (дотримуйтесь інструкцій виробника).

Газонокосарка-робот як ідеальне рішення для косіння на схилах

Роботи-газонокосарки Husqvarna Automower насправді є ідеальним рішенням для косіння на схилах. Бензинова косарка, навіть оснащена приводом коліс, може вимагати значних зусиль при роботі на схилі, а також пов'язана з ризиком нещасних випадків. На відміну від неї, газонокосарка-робот виконує роботу автономно та знижує ризик травм.

Роботизовані газонокосарки Husqvarna зазвичай справляються з ухилами до 14 - 35 °. Існують специфікації виробника, у яких вказана інформація про те, на який ухил ділянки вони розраховані.

Ще однією відмінною особливістю є приводні колеса. Провідні колеса зазвичай більші, що забезпечує кращу передачу потужності та допомагає покращити зчеплення з поверхнею. Деякі постачальники пропонують додаткові шипи чи тягові колеса, протектор яких може забезпечити оптимальне зчеплення навіть із мокрою травою.

Роботизовані газонокосарки Husqvarna Automower мають чотири колеса, два з яких приводні. Розмір коліс також визначає стійкість пристрою до нахилу, тому у роботизованих газонокосарок для схилів це зазвичай дещо більш виражено.

Шипи коліс забезпечують необхідне зчеплення з газоном у вологих умовах і допомагають запобігти ковзанню газонокосарки-робота на схилах. Як додаткові аксесуари доступні спеціальні колеса з обтяжувачами, які розширюють функціональність газонокосарки-робота.

Необхідна потужність для роботи на схилах

Скошування схилу потребує більшої потужності. Двигун вимагає більшої потужності і, відповідно, часто працює голосніше, ніж модель, призначена лише для рівних газонів. Тому при покупці зверніть увагу на специфікацію гучності в дБ. Якщо у вас чутливі сусіди, рекомендується використовувати роботизовану газонокосарку з рівнем шуму до 60 дБ.

Однак більш високі вимоги до зусилля призводять до меншої продуктивності площі, оскільки газонокосарці-роботу доведеться частіше повертатися на зарядну станцію.

Тим, хто купує газонокосарку-робот і має у своєму саду кілька нахилів, слід спланувати буфер між площею газону та рекомендованою продуктивністю. Потужність акумулятора газонокосарки-робота також має бути якомога більшою і мати більшу ємність зарядки.

Газонокосарки-роботи з повним приводом

В асортименті Husqvarna існує і газонокосарка-робот з повним приводом: Husqvarna Automower 435X AWD, яка ідеально справляється з ділянками, площею до 35 соток і ухилами до 70%.

Датчики нахилу

Усі газонокосарки-роботи оснащені спеціальними датчиками, які вимірюють відповідний ухил. Якщо схил стає занадто крутим, газонокосарка починає розвертатися, перш ніж продовжити рух схилом.

І навпаки, пристрій також повинен мати хороші гальмівні можливості, щоб швидко знизити швидкість в кінці спуску. Саме тут може бути корисним програмне забезпечення, яке розумно реагує на ухили.

Додаткові критерії

Як і у випадку з газонокосарками-роботами, що працюють на рівній місцевості, при ухваленні рішення про купівлю повинні відігравати роль та інші критерії.

Різні рівні стрижки допомагають досягти максимальної гнучкості на декоративних та спортивних газонах, а також на фазах зростання та у посушливі літні місяці.

Деякі газонокосарки-роботи особливо легко керувати і програмувати за допомогою програми. За наявності модуля GSM це можливо навіть під час відпустки.

Кохання на схилі – що необхідно враховувати

Поточний стан ґрунту відіграє важливу роль для тяги робота-косарки, особливо на схилах. Волога часто призводить до легшого обертання коліс або газонокосарки-роботу, яка може посковзнутися. Чим крутіше схил, тим важливіше вибрати відповідну погоду, щоб газонокосарка могла працювати оптимально.

Листя також може зменшити зчеплення із землею. Тому бажано регулярно видаляти листя з газону, особливо восени.

Виробники вказують максимальну продуктивність за площею, виходячи з припущення, що газонокосарка-робот використовуватиметься від 12 до 24 години на добу (основа розрахунку відрізняється від виробника до виробника).

Якщо ви хочете, щоб він робив перерви, рекомендується або розрахувати необхідну продуктивність площі для бажаного часу роботи, або запланувати достатній буфер. Це особливо важливо на схилах, оскільки вони можуть значно знизити продуктивність площі.

Якщо Ви самостійно не можете підібрати та купити необхідну вам газонокосарку-робот, зателефонуйте нам за телефонами (098) 346-92-92, (095) 346-92-92 і наші фахівці допоможуть вам з вибором.