Німецька компанія Gardena пропонує широкий асортимент газонокосарок-роботів, серед яких ви можете вибрати необхідну Вам модель.

Ви можете вибрати Sileno Minimo, Sileno City та Sileno Life. Крім деяких незначних відмінностей, найбільш важливі відмінності полягають у площі скошування та способах підключення: Minimo переважно призначений для невеликих садів і працює тільки через Bluetooth, а City та Life підходять для великих садів. У моделях City та Life ви можете вибирати між варіантом Bluetooth та Smart. Варіант Bluetooth можна використовувати лише при підключенні до Bluetooth у радіусі 10 метрів. Можливості цієї програми також обмежені.

У цьому огляді ми розглянемо версію Smart, яка повністю оснащена і може комбінуватися з іншими продуктами Smart Gardena у Gardena.

Sileno City - це розумна газонокосарка-робот, яка може самостійно доглядати ваш газон. Однак слід враховувати, що для неї потрібна прокладка кабелю по периметру. Це обмежувальний провід, який ви розміщуєте по краях (і навколо об'єктів) вашого газону. Цей провід лежить у траві і згодом перестає бути помітним, але газонокосарці-роботу він потрібен, щоб точно знати, де його можна косити, а де не можна.

Також прокладається напрямний провід, що дозволяє роботу повернутися на зарядну станцію.

З точки зору технічних характеристик моделі Гардена Sileno City добре оснащені:

  • Стійкі до дощу та вітру
  • Можуть їздити схилами крутістю до 35 відсотків.
  • Можливість створювати графіки
  • Графіки враховують зростання трави (сенсорне управління), схід та захід сонця, а також заморозки.
  • У комплект входить зарядна станція та обмежувальний провід.
  • Максимальний рівень шуму 57 дБ
  • Шість лез у комплекті (3 на косильному диску)
  • Висота стрижки регулюється вручну.
  • Керування через програму або дисплей газонокосарки.
  • Безпека: тільки PIN-код

Ціни варіюються залежно від моделі. За цю суму ви отримуєте Gardena Hub, підключений до Інтернету. Треба сказати, що Gardena впровадила нову функцію LONA, яка дає нинішньому поколінню газонокосарок-роботів доступ до віртуальної картки у додатку. Це дозволяє виключати, виділяти області та керувати газонокосаркою.

Дизайн

З погляду дизайну Sileno City є типовою газонокосаркою-роботом. Нічого особливого насправді. У дочірнього бренду Husqvarna є (дорожчі) і найкращі газонокосарки, але це суто особистий вибір. City - компактна газонокосарка кольору Gardena, із пластиковим корпусом та верхнім кожухом, під яким розташовані кнопка регулювання висоти стрижки та дисплей.

Встановлення та розміщення

Дуже важливою частиною використання газонокосарки-робота Sileno City є встановлення. Все починається з вибору місця для зарядної станції. У посібниках (і різних онлайн-відео) Гардена докладно пояснює, що необхідно враховувати як при розміщенні, так і під час встановлення обмежувального дроту, уникаючи об'єктів (наприклад, дерева), спеціальних доріжок або інших елементів у саду. Оскільки кожен сад індивідуальний, ми не вдаватимемося в подробиці, але важливо, щоб зарядна станція розташовувалась на траві, десь поруч із розеткою. Також розумно не розміщувати зарядну станцію в кутку. Це не тільки ускладнює в'їзд та виїзд, а й пропускає більшу частину газону, оскільки газонокосарка не може дістатися до неї.

Вам знадобиться кілька годин, щоб прокласти дроти усередині (або на) траві. Важливо, щоб це було зроблено обережно. Наприклад, для бордюрів необхідно дотримуватися різних відстаней до краю, ніж для доріжок, що оздоблюють газон. Зрештою, газонокосарка-робот може легко проїхати трохи доріжкою, щоб зайняти край газону, але ви б не хотіли, щоб вона застрягла в піску на кордоні. Таким чином, ви розміщуєте провід ближче до краю доріжки чи тераси, ніж краю кордону. Це також дуже докладно, але ясно пояснює Гардена, але напевно не поспішайте. Особливо якщо у вас є такі об'єкти, як батут або ігрове обладнання, або дерево в саду (у нас це не так), важливо прочитати всі крок за кроком. Обмежувальний провід повинен бути прокладений навколо нього певним чином.

Наша компанія може взяти на себе установку та введення в експлуатацію газонокосарки-робота Sileno City. Ми зробимо все це на професійному рівні, закопавши обмежувальний кабель у землю, що дозволить уникнути його пошкодження при обробці газону скарифікатором або аератором.

Після прокладання проводів та підключення зарядної станції газонокосарку-робота можна налаштувати самостійно. Ви можете зробити це безпосередньо на самій газонокосарці, але ви також можете відразу підключити газонокосарку до Інтернету (через Gardena Hub), щоб налаштувати все там. Майже всі установки також відображаються в програмі, але якщо ви хочете налаштувати PIN-код або змінити час/дату, вам доведеться зробити це на самій газонокосарці. Висоту зрізу також можна регулювати тільки на газонокосарці за допомогою циферблату. Установка газонокосарки досить проста, тому її можна виконати через додаток.

Додаток Gardena

Програма Gardena Smart - це місце, де зібрані всі ваші розумні продукти Gardena. До цього можна додати газонокосарку-робота. Єдина вимога – наявність Gardena Hub. Він взаємодіє з Інтернетом та пристроями Gardena. Ви можете запускати та зупиняти газонокосарку-робот вручну за допомогою програми Gardena, але є й інші варіанти.

Насамперед роботизовану газонокосарку можна налаштувати через додаток. Таким чином, ви можете перевести його в сплячий режим (осінь) або вивести зі сплячого режиму (весна), а також можна створювати області. Ці області є зони вашого саду з газоном, наприклад, розділені вузькою доріжкою. Цим областям можна задати власну частоту та відстань стрижки, а за допомогою CorridorCut можна також увімкнути дуже вузькі ділянки газону. Ви також можете забезпечити додатковий захист зарядної станції за допомогою функції кося. Це означає, що косарка їздить станцією по дузі і не стикається з нею. Ми не включили цю функцію, тому що це гарантує, що гарний шматок трави навколо зарядної станції не залишиться, і газонокосарка дуже м'яко рухатиметься станцією. Нарешті ви можете встановити відстань до зовнішньої проводки (максимум 40 см). Це відстань, на яку газонокосарка проїжджає дротом, щоб досягти якомога більшої частини краю газону.

Після того, як все налаштовано, ви можете розпочати створення розкладів. Це можливо за допомогою програми Гардена або вручну. Якщо ви вибираєте режим Gardena Assist, ви вказуєте кількість квадратних метрів вашого газону, дні, в які ви хочете його косити, час, протягом якого можна косити, та датчики, які слід використовувати. Використовувати ці датчики розумно, адже газонокосарка сама стежить за морозом (погано косити в мороз), заввишки трави (не косити без потреби) та часом доби (не косіть уночі, бо це може поставити під загрозу нічних тварин). Ще одна порада – дуже високо оцінюйте кількість квадратних метрів вашого газону.

Застосування

Спочатку Силено Сіті видає чимало шуму. Понад 57 дБ. Це відбувається тому, що трава відносно висока і тому газонокосарці доводиться виконувати більше роботи. Газонокосарка-робот косить траву майже щодня, що з часом знижує рівень шуму. Це особливо важливо на початку кожного періоду косіння.

Ще один момент – Sileno City не розпізнає об'єкти і не має на борту розумної функції штучного інтелекту. Все позначено проводами у землі. Тому, якщо на газоні є іграшки або листя, газонокосарка-робот в'їде в них чи над ними. На щастя, газонокосарка не б'є сильно, і при достатньому опорі вона розгорнеться, але розумно підтримувати газон якомога вільнішим і чистішим. Палиці та інше сміття можуть пошкодити леза.

Помилка, яку ми часто бачимо, полягає в тому, що з газонокосаркою-роботом вам більше не доведеться нічого робити самостійно. На жаль, це надто добре, щоб бути правдою. Крім очевидного догляду, вам також доведеться самостійно доглядати краї газону (і навколо об'єктів). Газонокосарка-робот не може досягти точного краю газону, наприклад, перед піднесеннями, западинами, піднятими краями або просто піском, в якому вона може застрягти. Таким чином, завжди є перевага, яку потрібно підтримувати за допомогою тримера для трави. Залежно від того, де ви прокладаєте провід і скільки сантиметрів він може перевищувати, це може бути 10-20 сантиметрів.

Розклади, які ви створюєте у додатку Gardena, працюють ідеально та повністю автономно. Як користувач вам не потрібно втручатися, але у вас є така можливість, якщо ви підключите газонокосарку-робот до системи домашньої автоматизації. Ви можете підключити систему Gardena Smart до IFTTT, Homey та Home Assistant, серед іншого. У цьому немає потреби, але ми створили віртуальну кнопку зупинки, за допомогою якої ми можемо швидко зупинити газонокосарку-робота з вітальні або з тераси. Наприклад, коли малюк іде грати на траві. Ми також створили сценарій, у якому газонокосарка-робот повертається на зарядну станцію, щойно починається дощ. Хоча газонокосарка-робот може добре косити під дощем, вона стає дуже брудною, і обертання мокрої трави не дуже приємне для вашого газону.

Обслуговування

На жаль, ви не зможете уникнути технічного обслуговування, якщо оберете газонокосарку-робот, особливо якщо ви хочете, щоб вона прослужила довго.

Рекомендується перевіряти газонокосарку щотижня або кожні два тижні. Приберіть траву, що налипла, з нижньої сторони, протріть зовні ганчіркою і перевірте леза. Якщо ножі дуже брудні, розумно їх почистити. Залежно від періоду та типу трави трава може стежитись. Якщо їх почистити, їх можна буде використовувати знову, і трава стригтиметься красивіше. Термін служби лез становить від 2 до 3 місяців, залежно від часу косіння, трави, предметів/бруду і т.д.

Під час заміни ножів ви можете очистити косильний диск, видути бруд з газонокосарки і видалити траву, що злежалася, за допомогою садового шланга.

Рекомендується щорічно проходити капітальне обслуговування у дилера, що продовжує термін служби газонокосарки-робота.

Взимку вам слід перенести Sileno City в тепле приміщення (гараж) та вимкнути, акумулятор при цьому має бути повністю заряджений. Провід можна залишити у саду.

Висновок

З урахуванням всього цього ми можемо назвати Gardena Sileno City повноцінною та зручною у використанні газонокосаркою-роботом, яка робить те, що обіцяє. Вам доведеться самостійно доглядати краї газону, але це стосується будь-якої газонокосарки-робота.

Виберіть версію трохи більшого розміру, ніж вам потрібно, купіть якісні ножі та майте на увазі, що регулярне технічне обслуговування безперечно продовжить термін служби вашої газонокосарки-робота та якість косіння. Також приємно, що газонокосарку-робота можна підключити до вашої системи домашньої автоматизації, а датчики гарантують, що вам більше не доведеться турбуватися про газонокосарку-роботу.