У модельному ряді Husqvarna є ряд газонокосарок-роботів, серед яких Automower Aspire R4 є найменшою і найдешевшою моделлю. Чи варто її купувати?

Роботи-газонокосарки, ймовірно, не займають перше місце у вашому списку "необхідних покупок", але це не означає, що вони не можуть займати перше місце у списку "речей, які ви хотіли б купити". Це розкішна покупка - тестуючи різні моделі протягом кількох літніх місяців, ми можемо сказати, що абсолютно переконані в тому, що це класна модель, незважаючи на її високу ціну.

Все літо газонокосарки-роботи стежать за тим, щоб трава на газоні виглядала просто чудово. Подумайте про газонокосарки-роботи, і Husqvarna - це бренд, який, безсумнівно, спаде на думку. Компанія пропонує ряд різних моделей, але якщо у вас не дуже великий газон або не дуже специфічні вимоги, моделі меншого розміру в асортименті цілком підійдуть для домашнього використання. Automower Aspire R4 - один з найменших у лінійці, і він чудовий.

Встановлення на ділянці

За останні кілька років роботи-газонокосарки пройшли довгий шлях і, хоча вони все ще не такі складні, як їхні побратими-роботи-пилососи, вони розумніші, ніж може здатися на перший погляд. Однак у той час як деякі моделі використовують GPS для складання карти вашого саду, Husqvarna Aspire R4, як і раніше, використовує старий добрий обмежувальний провід, спрямовуючи газонокосарку по саду за допомогою електричного струму.

Цей метод має плюси і мінуси. Мінуси - досить трудомістке налаштування на початковому етапі (це в тому випадку, якщо Ви самостійно вирішите встановити газонокосарку). На каналі YouTube є чудове відео, в якому представлені покрокові інструкції з налаштування, але в залежності від розміру вашого саду вам потрібно виділити пару-трійку годин, щоб запустити Husqvarna Automower Aspire R4.

Обмежувальний дріт розміщується по периметру вашого саду, а також навколо будь-яких перешкод, таких як, наприклад, ставок або альтанка, і вам потрібно буде вбивати пластикові кілочки кожні кілька сантиметрів, щоб якісно прокласти обмежувальний провід. Ви також можете використовувати лопату, щоб викопати невелику траншею по периметру вашого саду, щоб трохи сховати провід у землю, і ми радимо вам це зробити. Це, звичайно, займе більше часу, але набагато менше шансів, що обмежувальний провід буде перерізаний ножами скарифікатора або хтось може зачепити його випадково ногою.

Husqvarna Automower Aspire R4

Поряд з обмежувальним проводом вам також необхідно підключити напрямний провід, який з'єднується з обмежувальним проводом і проходить через середину саду, щоб допомогти роботі-газонокосарці Aspire R4 повернутися на свою зарядну базу. Знову ж таки, ви можете вкопати його в землю.

Після налаштування обмежувального та напрямного проводів ви підключите Aspire R4 до програми Automower. Ця частина налаштування займає лічені хвилини. Ваш Aspire R4 автоматично з'явиться у розділі «Доступні газонокосарки». Після підключення та встановлення часу та дати на газонокосарці ви зможете встановити розклад, а також налаштувати низку інтелектуальних функцій.

В цілому, початкове налаштування Automower Aspire R4 займає більше часу, ніж картографічна система GPS, що використовує телефон, але, на наш досвід, метод обмежувального дроту в цілому більш надійний. Вам ніколи не доведеться турбуватися про те, що Aspire R4 піде туди, куди йому не слід йти, оскільки він фізично не може вийти за межі периметра електричного струму, встановленого кабелем обмежувального.

Дизайн

Як ми вже говорили, Husqvarna Automower Aspire R4 - одна з найменших газонокосарок-роботів в асортименті компанії, яка має дуже симпатичний дизайн та ідеально підходить як для садів середнього розміру, так і для великих. Він маленький, вишуканий і, що важливо, непомітний, тому не привертає занадто багато уваги, коли припаркований.

Модель виконана в сіро-жовтогарячій кольоровій гамі, яка досить характерна для газонокосарок-роботів, тому вона чудово вписується в садову обстановку. Позаду є отвір для приєднання зарядних штирів, а в центрі передньої частини гордо розташований логотип Husqvarna.

Husqvarna Automower Aspire R4

Два колеса більшого розміру спереду, обидва з логотипами Husqvarna в центрі, а також колесо меншого розміру ззаду. Леза розташовані в центрі внизу і пропонують три висоти стрижки, які вам потрібно регулювати вручну, а не в Automower, тому переконайтеся, що ви зробили правильний вибір.

Також внизу є два спеціально розроблені отвори, які дозволяють підвішувати газонокосарку робот Хускварна Aspire R4, коли вона не використовується. Ви можете повісити його окремо на стіну гаража або сараю, або використовувати систему зберігання Husqvarna Aspire Storage, яка дозволяє підвішувати інші продукти Husqvarna на акуратній та надійній напрямній.

На корпусі Husqvarna Aspire R4 немає дисплея, але він вам і не потрібен, оскільки роботом можна керувати через Automower. Також на корпусі ви знайдете велику кнопку "Стоп", що дозволяє миттєво зупинити газонокосарку, а також кілька кнопок ручного керування, включаючи "Старт", "Покриття газону", "Кошення" та "Парковка". Ці кнопки також мають невелике число у правому верхньому кутку – варто згадати, оскільки саме за його допомогою ви вводите пін-код.

Безліч розумних функцій

Газонокосарка робот Husqvarna Automower Aspire R4 має набагато більше можливостей, ніж здається на перший погляд. Багато з них представлені у вигляді програми Automower Connect через відсутність екрана на пристрої, як я вже згадував, і включають базові функції, такі як налаштування розкладу, і більш просунуті функції, такі як налаштування Amazon Alexa або Google Assistant. Так, ви можете попросити Алекса покосити ваш газон за допомогою Aspire R4, якщо ви його налаштуєте.

Що стосується основних функцій, ви можете змінити відстань у сантиметрах за обмежувальним дротом, який коситиме Husqvarna Aspire R4, наприклад, увімкнути Frost Guard, який затримає скошування при виявленні заморозків, і включити таймер погоди, щоб Aspire R4 автоматично налаштовував свої таймери. в залежності від того, наскільки росте газон. Також є функція "Спіральна стрижка", яка змінює схему руху лез при виявленні довшої трави, щоб зрізати її швидше.

В іншому існує ряд опцій експлуатації, наприклад зміна відстані початкової точки від бази. Зазвичай встановлюють відстань 60 сантиметрів, але ви можете вибрати, щоб ваш Aspire R4 почав косити майже відразу ж, як він залишить зарядну базу, якщо хочете. Ви також можете використовувати функцію «Покриття газону», якщо хочете направити Aspire R4 до віддалених частин вашого газону, а також до ділянок, покритих різними напрямними проводами, щоб переконатися, що ваш газон підстрижений.

Однак у Aspire R4 є кілька дуже розумних функцій. Раніше я згадував про інтеграцію Google Assistant та Amazon Alexa, яку дуже просто налаштувати, але є також інтеграція IFTTT. Для тих, хто не знає, IFTTT означає "Якщо це, то то". Якщо дозволяє встановити певні параметри, щоб потім сталося щось ще. Наприклад, ви можете зв'язати Aspire R4 зі своїм Календарем Google, і якщо у вашому календарі є «Вечірка в саду» або інше ключове слово, яке ви виберете, Aspire R4 не коситиме, доки вечірка не закінчиться. Ви також можете використовувати IFTTT, щоб зупинити стрижку газонокосарки в нічний час, щоб захистити нічних диких тварин, і підключити її до погодної програми, щоб вона знала, що не косити, якщо у вашому районі очікується сильний дощ чи мороз. Ви навіть можете змусити Aspire R4 надіслати електронний лист до сусіда, якщо у нього виникнуть проблеми.

Husqvarna Automower Aspire R4

Розклад - це одна з основних функцій газонокосарки-робота, яку вам слід одразу ж налаштувати. Саме ця функція дозволяє вашому газону виглядати бездоганним без особливого втручання після виконання графіка. Для цієї моделі, враховуючи площу 400 м2, на які він розрахований, час роботи не повинен перевищувати 4-5 годин. Якщо поставити більше - трава просто не встигатиме зростати і почне хворіти.

Чудова продуктивність

Husqvarna Automower Aspire R4 чудова з точки зору продуктивності, а також дуже тиха (59 дБ), тому ніхто поряд не дратуватиметься, якщо ви відправите її на роботу о 06:00. Під час роботи ви почуєте тільки тихий гомін, а також шарудіння трави, тому вам доведеться знаходитися поряд з ним, щоб почути це.

Aspire R4 не має функції виявлення перешкод, тому він зіткнеться з усім, що зустрінеться на його шляху, включаючи домашніх тварин. Він також не бачить відходи свійських тварин, тому їх можна буде зрізати разом із травою, якщо вона на ній, а також з будь-якими іграшками чи предметами, залишеними на галявині.

Однак з точки зору продуктивності стрижки газонокосика-робот Automower Aspire R4 є винятковою. Вона блискуче переміщається газоном, проїжджає вузькі місця, а також справляється з нерівними поверхнями.

Компанія Husqvarna заявляє, що Automower Aspire R4 покриє газон площею 400 м2 із ухилом у 25%. Акумулятор газонокосарки Husqvarna Aspire R4 забезпечує близько години роботи, перш ніж він повернеться на свою базу для підзарядки. Він не залишить базу знову, доки не зарядиться на 100 відсотків. Потім він повернеться на зарядну станцію під час косіння, коли його рівень впаде до певного відсотка і перезапуститься знову тільки після повної зарядки.

І останнє, але не менш важливе: ми рекомендуємо чистити газонокосарку-робот Husqvarna Aspire R4 кожні два-три тижні, особливо якщо йшов дощ і земля м'яка. Бруд і скошена трава скупчуються на колесах, а пил і сухий бруд також можуть потрапити на металеві штифти, що може викликати проблеми із зарядкою. Щоб уникнути цього, швидко промивайте корпус зі шланга кожні пару тижнів, і за лічені хвилини він виглядатиме як новий.

Висновки

Husqvarna Automower Aspire R4, можливо, найменша в лінійці компанії, але це потужна роботизована газонокосарка. Вона забезпечує чудову продуктивність стрижки трави, дуже просте управління і настільки хороша у своїй справі, що ви практично забудете про його існування.

Початкове самостійне налаштування трохи трудомістке, але ви можете скористатися нашими послугами з встановлення та введення в експлуатацію. Є ряд інтелектуальних функцій, які підвищують зручність використання цієї газонокосарки-робота, гарний дизайн і справді чудова загальна продуктивність.

Газонокосарка-робот Husqvarna Automower Aspire R4, можливо, не найдешевша покупка, яку ви коли-небудь здійснювали, але з урахуванням її можливостей та економії часу ми можемо з упевненістю сказати, що ви не пошкодуєте про цю покупку.