Компанія EcoFlow найбільш відома своїми портативними джерелами живлення, тому EcoFlow Blade – це незвичайний крок у бік стрижки газонів. Проте слід віддати належне компанії: вона справді прийняла виклик, розробивши продукт, який кидає традиційну стратегію газонокосарки-робота під лопатою ротора.

EcoFlow Blade більше схожа на космічний марсохід, ніж газонокосарку-робот, але привносить іншу естетику дизайну. Іде яскрава пластикова кришка, на зміну приходить мінімалістський матовий металевий каркас, незвичайні кути і простий шик, покликаний привертати увагу.

Однак справа не тільки у зовнішньому вигляді: є низка інших інновацій, які можуть змусити вас задуматися, чому ви миритеся зі своєю існуючою моделлю. Сюди входять такі дива, як бездротова навігація за допомогою GPS, логічна схема стрижки та додаткова підмітальна насадка – те, чого ми досі не бачили в жодній іншій газонокосарці-роботі.

EcoFlow Blade: що ви отримуєте за власний кошт?

Перш ніж ми розглянемо, що входить до елегантно представленої коробки EcoFlow Blade, давайте кілька слів про ціну. Це досить дорога газонокосарка-робот, яка на момент написання статті стоїть у нашому магазині robotmower.com.ua 128999 грн. Сюди не входить підмітальна насадка, яка коштує додатково 34999 грн., хоча ви можете купити газонокосарку EcoFlow Blade з насадкою одночасно та заощадити 3999 грн.

EcoFlow Blade

Виправдання такої високої ціни щонайменше проблематичне. Ймовірно, це найсерйозніший бар'єр, який заважає цій роботизованій газонокосарці отримати щиру рекомендацію. Однак, є кілька речей, які слід враховувати, які можуть допомогти вам виправдати його ціну.

Головне, чого не вистачає у коробці – обмежувального кабелю. Більшість газонокосарок-роботів вимагають встановлення кордону навколо ділянки, яку необхідно косити. Підключивши обидва кінці цього кабелю до зарядної станції, він створює малопотужний електричний ланцюг, який робот не перетне, захищаючи ваші клумби та город від автоматичної газонокосарки.

Замість проводу EcoFlow Blade використовує нерозкриту глобальну супутникову навігаційну систему (GNSS) для навігації вашою ділянкою. Перш ніж запустити його в роботу, необхідно провести його по краю газону за допомогою віртуального пульта дистанційного керування в додатку пристрою. Потім газонокосарка використовує це як межу, яку вона ніколи не перетне.

Компанія EcoFlow стверджує, що ця система дозволяє їй доглядати газон площею до 3000 м2.

Супутникова навігація пояснює предмет у коробці, якого немає у більшості газонокосарок – антену завдовжки 1,4 м, яка підключається до базової станції. Під час встановлення її необхідно зібрати та розмістити у місці з гарним оглядом неба, за межами зони скошування. Вона збирає супутникову інформацію та тріангулює положення газонокосарки, яка потім може косити поблизу дерев та будівель, не гублячись.

Сама газонокосарка робот має дуже незвичайну конструкцію. При розмірі 440x640x310 мм вона оснащена дуже важкою металевою рамою (загальною вагою 16 кг) з невеликою кількістю зовнішніх органів управління. Є велика червона кнопка зупинки, а під нею розташований ряд кнопок для включення та вимикання газонокосарки, запуску косіння або відправки її назад на зарядку. Зверху на корпусі є датчик дощу, який утримує газонокосарку на зарядній станції, коли слизький газон.

Два великі задні колеса використовуються для тяги та керування, як і у більшості роботів. Спереду знаходяться два колеса, розташовані під кутом 45 градусів, начебто він намагається повертати в обох напрямках одночасно. Однак це не звичайні колеса. Шини насправді є серією окремих роликів діаметром 3 см, встановлених перпендикулярно основному колесу. Вони обертаються в напрямку, протилежному до того, як, на вашу думку, повинні працювати колеса і вони призначені для того, щоб не дати роботу застрягти, і в багатьох тестах вони добре справляються зі своїм завданням.

ecoflow blade robotic lawn mower

У нижній частині роботизованої газонокосарки EcoFlow Blade використовується та ж ріжуча система, що і в будь-якій іншій газонокосарці-роботі - диск, що обертається з трьома прикріпленими, гострими як бритва, лезами. Ширина косіння становить 26 см, що є безперечною перевагою, завдяки чому газонокосарка скошує більше за кожен прохід. Тим не менш, вам не потрібно занадто зациклюватися на цій специфікації, тому що ніж отримує набагато більше від точного покриття газону, ніж розміру ріжучої пластини.

У передній частині газонокосарка-робот використовує LIDAR для виявлення значних перешкод своєму шляху. Вона успішно об'їде великі предмети, залишені на галявині, а невеликі предмети меншого розміру можуть бути пошкоджені гострими ножами та взагалі зупинити газонокосарку.

Зарядна база, на яку газонокосарка повертається після завершення роботи, є міцною пластиковою пластиною розмірами 715x501x205 мм. У комплект також входить два кабелі: один довжиною близько 8 м для підключення до джерела живлення та другий для підключення антени до базової станції.

EcoFlow Blade: чи важко налаштувати?

Весь сенс бездротової установки в тому, що її легко налаштувати. EcoFlow Blade, безумовно, простіше в налаштуванні, ніж будь-яка дротова система.

Для цього потрібно зробити кілька речей. По-перше, він використовує стандартну зарядну станцію з плоскою основою, на якій можна припаркувати Blade, і вежею, що піднімається, в яку він упирається для зарядки. Як завжди, основу потрібно заземлити і підключити до зовнішньої розетки.

Антену GNSS також необхідно зібрати та встановити. Якщо ви розмістите її подалі від високих дерев та будівель, це не повинно викликати у вас жодних проблем. Програма повідомить вас, якщо немає сигналу і тоді доведеться антену перевстановити в інше місце.

EcoFlow Blade

Це остання частина головоломки, яка насправді найскладніша. Коли робот достатньо заряджений, вам доведеться пройти з ним по периметру області, яку ви хочете косити, за допомогою свого смартфона, використовуючи його як пульт дистанційного керування на основі програми. Тут використовується віртуальний джойстик, який ви рухаєтеся по екрану.

Можливо вам не вдасться пройти по периметру лужка виключно плавно і в результаті ви зробите це короткими рухами вперед, коригуючи курс після кожного ривка. Хоча це й незручно, для більшості це все одно буде явною перевагою перед тим, як стати на карачки, щоб прокласти і закріпити обмежувальний провід.

Ви можете налаштувати до двох зон косіння і з'єднати їх доріжкою, якою робот проїжджатиме. Це означає, що ви можете косити газони як перед будинком, так і за ним, навіть якщо вони з'єднані доріжкою.

Останнє, що потрібно зробити, це налаштувати його на скошування. Налаштувати газонокосарку за допомогою програми дуже просто: на головному екрані косіння є ярлики, що дозволяють налаштувати розклад, швидкість та висоту трави.

EcoFlow Blade: наскільки добре він косить газон?

За ці гроші ви сподіваєтеся, що робот-газонокосарка EcoFlow Blade добре впорається зі стрижкою вашого газону, і це справді так. Перше, що слід зазначити, це те, що, оскільки він створює таку точну карту газону, він також може точно заповнити простір усередині периметра. Тут немає необхідності скошувати у випадковому порядку: лезо просто переміщається вгору і вниз газоном, повертаючись у кінці і злегка переміщаючись вперед, щоб скосити наступну смугу. Імовірно, саме так ви косите газон вручну, але ще точніше.

Регулярна схема косіння - це здебільшого добре. Більшість газонокосарок-роботів, як і раніше, косять у випадковому порядку, а це означає, що їм доводиться працювати протягом більш тривалих періодів часу, щоб покрити кожен сантиметр вашого газону. Система, що використовується Blade, швидка та ефективна і їй не потрібно постійно йти по тому самому шляху.

Недоліком є те, що газон завжди підстригається в тому самому напрямку. Було б непогано іноді косити газон по черзі під кутом 90 градусів, але налаштування немає такої можливості.

Газонокосарка ЕкоФло Блейд має широкий спектр варіантів висоти зрізу, від 20 до 70 мм. Висота стрижки контролюється з програми, тому ви можете змінити її протягом усього процесу стрижки, а повзунок переміщається з кроком 1 мм, що є надзвичайно точним контролем.

Газонокосарки-роботи зазвичай залишають смугу нескошеного простору по краю газону, і Blade не є винятком. Для зменшення нескошеної смуги потрібно підвести газонокосарку до краю. Це зменшить кількість додаткової стрижки, яку вам доведеться виконати.

Хоча газонокосарка не оснащена ковзанкою, поєднання її коліс, різальних лез і регулярність руху означають, що під час стрижки вона залишає смуги на газоні. Вони відносно тонкі, всього близько 15 см завширшки, тому не схожі на широкі смуги, які можна отримати від великої ручної газонокосарки з котком. Однак такий приємний вигляд рідко побачиш від робота.

Газонокосарка-робот акуратно справлявся з нерівностями і газон підтримується рівномірно підстриженим, доки ви його використовуєте.

Комплект для підмітання Sweeper Kit складається з пристосування, яке з'єднується із задньою частиною газонокосарки та прикручується до підйомної ручки. Також є кабель, що підключається до прихованого порту. Це приводить в дію гумову щітку, що обертається, яка знаходиться всередині насадки, і скидає сміття з газону в досить стандартний на вигляд контейнер для збору, який кріпиться ззаду.

EcoFlow Blade

У документації пропонується використовувати підмітальну машину для збирання листя з газону. Якщо у вас великий сад, який восени покривається листям, це напрочуд ефективний пристрій і він, безсумнівно, позбавить вас від зайвої роботи граблями.

EcoFlow Blade: чи варто його купувати?

Він виглядає фантастично, має по-справжньому привабливий дизайн, який гарантовано викличе розмову між вами та вашими сусідами. Йому не потрібний обмежувальний провід, що є суттєвою перевагою порівняно з багатьма газонокосарками, якщо у вас є гарний огляд неба.

Він дуже добре підстригає газон, причому швидко та ефективно. Порівняно із звичайною газонокосаркою-роботом, яка працюватиме кілька годин, щоб скосити всю ділянку, точний та розмірений підхід EcoFlow Blade вражає.

Blade досить дорого коштує, значно дорожче, ніж переважна більшість газонокосарок-роботів, але не тих, які здатні обробляти таку саму площу та використовують супутникову навігацію, а не обмежувальний кабель. Комплект для підмітання підвищує ціну, але може заощадити багато праці у великому саду.

Очевидно, що це не бюджетна газонокосарка для невеликого саду, але ті, хто має великий газон та гроші, можуть заощадити багато часу та зусиль, як влітку, так і восени, обравши Blade та підмітальну насадку.

Як альтернативу, якщо ви хочете отримати газонокосарку без проводів, розгляньте Husqvarna Automower 320 Nera. Однак варто відзначити, що косіння здійснюється у випадковому порядку і підходить для газонів площею до 2200 м2.