Нові газонокосарки-роботи Husqvarna Automower Nera та EPOS усунули незручності, які заважали старим моделям забезпечити те, на що сподівається більшість людей: постійно косити великий газон без нагляду та з мінімальним обслуговуванням.

2023 року з'явилося кілька моделей роботизованих газонокосарок, і вони досить дорогі. Але вони вже виглядають досить добре, щоб перевести розмову на те, що можливо у догляді за газонами.

Нові газонокосарки-роботи Husqvarna Automower можуть обробляти великі газони. Розмір площі, яку може обробити робот-газонокосарка, визначається терміном служби батареї, а саме скільки вона може косити і заряджати за один день.

Попередні моделі працювали за випадковою схемою, що не є найефективнішим методом. Нові автоматичні газонокосарки можуть рухатися організовано, наприклад, прямими лініями по двору. В результаті ваш газон може виглядати красивішим, і газонокосарці не доведеться витрачати час на перетинання раніше скошених ділянок.

Завдяки цій підвищеній ефективності акумулятор косарки, який раніше міг обробляти 50 соток, тепер може обробляти до 100 соток. При такому вигляді великомасштабної стрижки найкращі газонокосарки-роботи Husqvarna Automower поєднуються з інструментами за порівнянною ціною, такими як міні-трактори садові і косарки з нульовим радіусом розвороту.

Але для вашої ділянки ці нові роботи-газонокосарки можуть не підійти. Якщо у вас дуже активний газон, особливо той, на якому грають діти, автоматична газонокосарка може стати стомлюючою і стресс, що викликає, через невпинну увагу, яку ви повинні приділяти чистоті свого двору.

Пам'ятайте: робот-косарка завжди косить. На нашому майданчику грають кілька дітей, тому він нерідко посипаний обручами, футбольними сітками, м'ячами, одягом, ляльками, скакалками та фігурками. Якщо їх не враховувати під час планового косіння, ці предмети або зіткнуться, або пошкодження.

Роботи газонокосарки Хускварна Automower найкраще підходять для акуратних газонів, на яких немає великої кількості змінних, які з'являються та зникають. Це правда, що газонокосарки можна запрограмувати так, щоб вони оминали ці тимчасові перешкоди, але таке програмування забирає багато часу і не завжди практично.

Husqvarna Automower Nera - це серія роботизованих газонокосарок, здатних працювати без обмежувального дроту, які використовують супутникове позиціонування для маневрування дільницею: Husqvarna Automower 320 Nera, Husqvarna Automower 430X Nera, Husqvarna Automower 450X NeraHusqvarna Automower 550 EPOS

Відповідний додаток дозволяє створювати та керувати зонами скошування, забороненими зонами, схемами скошування, регулюванням висоти скошування та багатьом іншим.

Але і вони не ідеальні для будь-якого газону - їх використання пов'язане з деякими незручностями, вимагає гарного супутникового прийому та широко відкритого неба. Але у тих місцях, де вони підходять, варто розглянути покупку такої газонокосарки, навіть з урахуванням її високої ціни.

Пакет складається з чотирьох частин: робот-газонокосарка, зарядна станція, модуль Plug-in та приймальна станція EPOS. Ви маєте деякі обмеження на розміщення частин через залежність системи від супутників. Згідно з інструкцією, над приймальною станцією, яка виглядає як метеостанція, має бути чисте небо на 160 градусів, тому рекомендується встановлювати її високо та на стовпі. Не встановлюйте його на стіні будівлі.

Зверніть увагу, що приймальна станція EPOS відповідає за підвищену точність роботи газонокосарки приблизно до сантиметра - тому, якщо установка нещільна і приймальна станція переміщається або розгойдується на монтажній опорі, вся карта газону відповідно зміститься.

Приймальну виносну станцію EPOS необхідно надійно закріпити там, де вона матиме безперешкодний огляд неба.

У вас є два способи підключити програму для телефону до газонокосарки. Перший варіант – Automower Direct, який використовує Bluetooth; Другий варіант - Automower Connect, який використовує стільниковий зв'язок. Деякі функції, такі як відображення області косіння, відображаються у програмі лише при підключенні Bluetooth. Стільниковий зв'язок дозволяє керувати газонокосаркою з будь-якого віддаленого місця (правда, у нас були проблеми з налаштуванням).

Найважча частина - це налаштування зон скошування. Ви досягаєте цього, керуючи газонокосаркою по краю певної області, використовуючи додаток як контролер і позначаючи точки для створення кордону. Визначивши периметр, ви можете створити заборонені зони для таких об'єктів, як квітники, купальня для птахів, дитячий майданчик, дерево або грядка з ягодами.

Нарешті ви створюєте шлях для повернення газонокосарки до зарядного пристрою. Ви також можете створити декілька областей. Залежно від вашої власності або двору це може бути складним процесом, і з'ясування всього цього може зайняти деякий час. На щастя, коли ви визначили область, ви можете переміщати граничні точки.

Коли місця для косіння встановлені, починається найцікавіше. Ви можете налаштувати кожну робочу зону, встановивши власний графік, висоту та схему косіння. Оскільки все відбувається через супутники, газонокосарка може працювати і вночі (у неї є фари, які можна включити з метою безпеки), під дощем або зручно. Наприклад, діти приходять додому зі школи і часто грають на подвір'ї близько 15:00, тож газонокосарку на цей час ми залишили не на роботі.

З метою безпеки конструкція газонокосарки Husqvarna залишає достатньо місця між зовнішнім краєм газонокосарки та різальними лезами.

Покіс газону газонокосаркою зазвичай займає близько двох годин один раз на тиждень. Якщо працювати з газонокосаркою Husqvarna Automower EPOS протягом усього сезону косовиці, то це буде не менше 50 годин, при цьому Вам не доведеться займатися заправкою бензину, заміною олії або підготовкою двигуна до зими.

У роботизованій газонокосарці Husqvarna використовуються три дуже гострі невеликі обертові ножі, які забезпечують чистий зріз і легко замінюються.

Вони прикріплені до диска, що обертається. Леза двосторонні і щоразу, коли газонокосарка виходить на роботу, вона змінює напрямок обертання, продовжуючи життя лезам. Husqvarna рекомендує міняти леза приблизно раз на шість тижнів - це простий процес, який можна виконати за допомогою викрутки. Ширина косіння складає 22 см.

Для додаткової безпеки є датчик. Коли газонокосарка зустрічає об'єкт, який не запрограмований як заборонена зона (наприклад, людина, стіл для пікніка або пакет), вона сповільнюється і стикається з об'єктом на дуже низькій швидкості. Як тільки вона відчуває удар, вона змінює напрямок і починає вигадувати, як обійти об'єкт, і цей процес призводить до набагато більшої кількості ударів і набагато більшої кількості рухів заднім ходом.

Husqvarna Automower не виявляє дрібніших предметів. Вам необхідно очистити газон від малих предметів, які можуть поміститися під корпусом газонокосарки та будуть пошкоджені.

Ви можете купити газонокосарку-робот Husqvarna Automower у нашому магазині robotmower.com.ua, який є авторизованим дилером і може виконати встановлення, хоча ми вважаємо, що людина із середнім рівнем майстерності зможе виконати встановлення самостійно.

Супутникове покриття може стати проблемою. Під час роботи газонокосарка Husqvarna може перевищувати свої задокументовані можливості, працюючи нормально в багатьох місцях, де вона має пряму видимість із приймальною станцією, але вона може втрачати супутниковий зв'язок під густим покривом дерев або коли знаходиться навпроти високого об'єкта. Якщо ви не впевнені в щільності деревини, перед покупкою газонокосарки рекомендується звернутися до дилера Husqvarna для огляду вашого газону.

Виходячи з нашого досвіду по встановленню газонокосарок-роботів, ми можемо сказати, що дуже багато ділянок, для яких роботизована газонокосарка з обмежувальним дротом підходить найкраще. Наприклад, на деяких ділянках може бути занадто багато дерев, або вони можуть бути досить маленькими і тоді дешевша газонокосарка з обмежувальним проводом буде вигіднішим придбанням.