Для ділянок площею 20 соток і більше бензинова газонокосарка не така ідеальна. Самохідні газонокосарки або садові мінітрактори можуть суттєво полегшити роботу на великих площах, т.к. вони можуть косити набагато швидше. Використання робота-газонокосарки також можливе для таких ділянок. Але що краще: мінітрактор-газонокосарка чи газонокосарка-робот?

Що краще підходить для великих площ: газонокосарка-робот або садовий міні-трактор, залежить від характеру газону та Ваших особистих уподобань. На деяких газонах газонокосарки-роботи також можуть застрягати. У той же час газон з безліччю перешкод може зробити стрижку мінітрактором або райдером неефективною.

Є багато інших факторів, які необхідно брати до уваги при прийнятті рішення про купівлю садового мінітрактора або роботизованої газонокосарки.

На невеликих площах використання райдера чи мінітрактора недоцільно, навіть якщо це економить певну кількість часу, оскільки експлуатаційні витрати значно вищі, ніж у автоматичної газонокосарки, через дороге обслуговування та ремонт.

Які переваги газонокосарки-робота перед мінітрактором чи райдером?

Роботизовані газонокосарки економлять час

Однією з найбільших переваг газонокосарок-роботів є те, що вони звільняють вас від роботи. Вони працюють в автоматичному режимі - Ви програмуєте дні і час, коли ви хочете, щоб вони косили, а робот зробить все інше. В заданий час вона почне працювати, поки у вас є час зайнятися чимось іншим. Навіть заряджання відбувається в автоматичному режимі.

Тому роботи-газонокосарки особливо ефективні великих площах, т.к. робота в основному обмежується обслуговуванням та доглядом, які не залежать від оброблюваної площі.

Роботизовані газонокосарки вимагають менше обслуговування

Порівняно з садовими міні-тракторами, газонокосарки-роботи вимагають значно меншого обслуговування. На відміну від садового трактора, вам не потрібно турбуватися про заміну олії, повітряних фільтрів або свічок запалювання.

Технічне обслуговування обмежується регулярною заміною лез. Залежно від моделі ножі необхідно замінювати приблизно кожні 1,5 – 2 місяці.

Очищення виконується менш ніж за 20 хвилин і може виконуватися один раз на тиждень або навіть один раз на місяць, залежно від того, наскільки швидко газонокосарка-робот забруднюється.

Щорічно слід проводити ретельне чищення та технічне обслуговування. Немає жодних інших регулярних робіт з очищення чи технічного обслуговування, на відміну від садових мінітракторів та райдерів.

Експлуатаційні витрати на газонокосарки-роботи значно нижчі

Загалом експлуатаційні витрати газонокосарки-робота дуже низькі, навіть у порівнянні з традиційною газонокосаркою. Порівняно з райдером чи мінітрактором вони ще нижчі.

Також з точки зору обслуговування газонокосарка-робот істотно дешевша - зазвичай заміні підлягають тільки ножі. Можливо, через 4-5 років доведеться замінити акумулятор, який коштує від 3800 до 8000 грн (залежно від моделі).

Бензинові мінітратори та райдери вимагають регулярної заміни масла, масляного фільтра, повітряного фільтру та свічок запалювання і це тільки для регулярного обслуговування двигуна. Крім того, можуть виникнути витрати на заміну приводних ременів, технічне обслуговування кермового керування, деки косарки, підвіски коліс та інших деталей.

Якщо ви порівняєте звичайне споживання деталей, що зношуються, і енергоспоживання газонокосарки-робота з райдером або мінітратором, ви зрозумієте, що роботизована газонокосарка виглядає більш економічно.

Роботи-газонокосарки працюють дуже тихо

Є невеликі відмінності в рівні шуму, що видається роботів-газонокосарок, але найтихіші з них створюють 55 дБ, що можна порівняти з рівнем шуму, що видається працюючим холодильником і він настільки тихий, що ви його не почуєте з певної відстані.

Перевага цього - ви можете використовувати газонокосарку-робот поза звичайним часом косіння, наприклад, пізно ввечері або навіть уночі.

Роботи-газонокосарки працюють у вашу відсутність

Оскільки, як згадувалося в попередньому пункті, ви також можете використовувати газонокосарку-робот пізно ввечері або вночі, при дотриманні правильних умов, ви також можете запрограмувати газонокосарку-робот на косіння, коли вас немає вдома. Наприклад, уранці, коли ви на роботі, а діти у школі.

Роботизована косарка значно покращує якість газону

Роботизовані косарки багато в чому забезпечують значне покращення якості газону. Тому що для того, щоб газон виглядав доглянутим та красивим, мають переважати умови, які не гарантуються на більшості газонів. Одна з них у тому, що газон дуже регулярно косять. Трава на наших газонах спеціально вирощена для щоденного або через день скошування.

Водночас бур'янам важче розповсюджуватися газоном. Деякі бур'яни та трави не переносять частої стрижки, а механізми їхнього поширення також порушуються.

Крім того, сильніше зростання газону не дозволяє рослинам-іммігрантам використовувати проміжки в газоні для поширення. Система мульчування газонокосарки-робота також сприяє сильнішому зростанню газону.

Роботизована газонокосарка мульчує газон

Це працює інакше, ніж класичне мульчування. Через те, що газонокосарки-роботи косять дуже часто, між кожним циклом косіння газон зростає лише на дуже маленькій ділянці. Газонокосарка-робот зрізає дуже маленький шматочок трави, який практично не бачимо на газоні. Він падає між травинками та досить швидко перегниває. Таким чином, газон постійно забезпечується новими поживними речовинами. Це забезпечує найкраще зростання, а газон виглядає здоровішим і зеленішим.

Але не тільки це: оскільки всі обрізки трави попадають на землю у вигляді мульчі, у вас відпадає проблема утилізації скошеної трави. Це може бути величезною проблемою, якщо у вас є великий газон. Ви також можете використовувати менше добрив для газонів. Хоча система мульчування не повністю замінює внесення добрив, ви можете використовувати їх наполовину менше.

Відсутність шкідливих викидів від газонокосарки-робота

Міні-трактори та райдери в основному працюють на бензині, що виділяє багато вихлопних газів, які потрапляють у навколишнє середовище. Оскільки газонокосарки-роботи акумуляторні – немає цих локальних викидів. Це краще для природи, навколишнього середовища та клімату.

Однак у більшості газонокосарок-роботів використовуються літій-іонні акумулятори. Їхнє виробництво проблематичне, особливо через застосування літію. Це вірно. Однак у міру того, як акумуляторні батареї стають все більш важливими в нашому повсякденному житті і використовуються все більше і більше, технологія батарей також все більше і більше удосконалюється.

Більше місця для зберігання

Мінітрактор-газонокосарка чи райдер займають багато місця. При їх зберіганні необхідно передбачити площу, що дорівнює приблизно половині компактного автомобіля. Це не зовсім маленький простір. Ви можете заощадити цей простір, використовуючи газонокосарку-робот, тому що вона цілодобово знаходиться на вулиці або косить газон, або відпочиває в зарядній станції, де заряджається сам або знаходиться в режимі очікування. Це залишає вам більше місця у вашому сараї або гаражі, які ви можете використовувати для інших речей.

Робота на великих схилах

Для мінітракторів та райдерів великі ухили газону можуть стати серйозною проблемою, т.к. їх можна використовувати лише при ухилі не більше 10%. Для роботи на крутих схилах двигун повинен мати мастило під тиском, тому що, якщо ухил занадто крутий, мастило двигуна буде порушено, що може призвести до виходу його з ладу.

Для таких схилів краще використовувати газонокосарку-робот. В асортименті моделі, розраховані, на 45%. А деякі моделі справляються навіть з 70-відсотковим ухилом - це повнопривідна газонокосарка-робот Husqvarna Automower 435X AWD, розрахована на площу 35 соток.

Які переваги садового мінітрактору перед газонокосаркою-роботом?

Може косити великі площі за дуже короткий час

Однією з найбільших переваг садових райдерів та мінітракторів є те, що вони можуть обробляти дуже великі площі за дуже короткий час, бо для цього вони й призначені. Якщо ваша область не надто складна - ви легко впораєтеся за годину. І немає іншої машини, яка могла б конкурувати з цією технікою, коли йдеться про швидкість стрижки газону.

Підходить для високої трави

У той час як ефективність газонокосарки-робота обмежена висотою газону, райдер пропонує прямо протилежне. Це з тим, що може косити високу траву. Тому слід подумати, чи може така ситуація виникнути на вашому газоні. Косарка-робот косить постійно, навіть якщо вас немає поряд. Тоді, однак, виникає питання, чи ви хочете використовувати газонокосарку-робот, навіть якщо вас немає там протягом тривалого часу, наприклад, коли ви у відпустці.

Підходить для нерівної місцевості та недосконалих газонів.

Для садового райдера газон не обов'язково має бути ідеальним. Незначні нерівності лежить на поверхні взагалі проблема. Край газону також не обов'язково повинен бути абсолютно точним, але цілком може статися так, що вам потрібно допрацювати край іншою машиною - газонокосаркою меншого розміру або триммером.

Універсальність

Ще один момент, про який багато хто може не знати: є можливість модернізувати газонний мінітрактор - ланцюги протиковзання, сніговий відвал, снігоочисник, причіп для перевезення вантажів, аератор, скарифікатор, розкидач - все це можливі модифікації для садового трактора.

Тому, коли ви купуєте садовий міні-трактор або райдер, Ви платите за багатофункціональну машину. Однак слід зазначити, що всі ці додаткові деталі коштують гроші. Однак, якщо вам часто доводиться розчищати велику кількість снігу і ви все одно шукаєте відповідну машину, найкращим вибором може бути самохідна косарка.

Можливість самостійного ремонту

Якщо ви розумієтеся на техніці, то багато поломок на мінітракторі можна усунути самостійно. Немає складної електроніки, немає нічого високотехнологічного, у чому ви просто не знаєтеся. Це велика перевага. Насамперед, пристрій не потрібно відправляти в сервіс і протягом деякого часу чекати на виконання ремонту.

Висновки

Вибираючи між садовими мінітракторами та газонокосарками-роботами не можна сказати, що хтось кращий. Скоріше це залежить від індивідуальної ситуації. З погляду витрат, газонокосарки-роботи часто дешевші, ніж косарки на колесах. У багатьох випадках початкові витрати нижчі, але, перш за все, експлуатаційні витрати також нижчі, ніж у газонних тракторів.

Ви також заощадите багато часу на косіння газону та обслуговування обладнання, оскільки газонокосарки-роботи вимагають порівняно невеликого обслуговування. Однак газонокосарки-роботи підходять не для кожного газону: для того щоб газонокосарка-робот справді безвідмовно виконувала свою роботу, деякі газони спочатку повинні бути ретельно підготовлені.

Тільки укладання бордюрного каміння та усунення нерівностей робить газон ідеальним для газонокосарок-роботів. Крім того, роботизовані газонокосарки є досить складними пристроями, які в багатьох випадках не можуть бути легко відремонтовані самостійно.

Однак газонокосарки-роботи можуть значно покращити якість газону і працювати за вашої відсутності. І останнє, але не менш важливе: існують спеціальні моделі, здатні впоратися з крутими схилами, де райдери чи мінітрактори не змогли б працювати.

Тому про покупку газонокосарки-робота безперечно варто задуматися.