Робот газонокосарка Automower 305 є найменшим у модельному ряду Husqvarna. Він заснований на новій платформі і замінює стару модель, а це означає, що ви маєте можливість користуватися функціями дорожчих моделей на невеликій площі.

Husqvarna скорочує розрив між своєю моделлю початкового рівня та більш досконалими газонокосарками Husqvarna AM 310 II та AM 315 II. Прощавай, газонокосарка Automower 305 та привіт, газонокосарка Automower… 305! Замість того, щоб зняти з виробництва свою найменшу косарку, шведський виробник вирішив перейменувати її на 105. Новинка тепер називається Automower 305, щоб забезпечити однаковість у всьому діапазоні.

Робот газонокосарка Automower 305

Хоча ця модель заснована на новій платформі і обмежена площами до 600 квадратних метрів, вона набагато функціональніша, ніж модель, яку вона замінює, що робить її набагато ближчою до більших моделей і краще справляється зі складними газонами.

Новий 305 робот виконаний у стилі дорожчих моделей з роз'ємом для зарядки, що виступає над логотипом бренду спереду. Хоча він виглядає трохи більшим за свого попередника (+2 см; 57 см у довжину), цей робот, як і раніше, досить компактний і, насамперед, широкий (+4 см при 43 см).

Хоча він здається більш плоским, його висота (25 см) не змінюється і відповідає Automower 310 і 315. Однак останні навіть більше (63 x 51 см), незважаючи на однакову ширину косіння (22 см) та аналогічну вагу (9,2 кг проти 9,4 кг.

Створюючи нову модель, виробник не заощаджував на якості продукції, в якій використовується такий же міцний пластик, а ріжуча дека також захищена металевим диском. Глянцеве покриття, як і раніше, чутливе до подряпин і не терпить тертя, наприклад, про нижню сторону живоплоту.

роботизована газонокосарка Husqvarna Automower 305

На щастя, його можна замінити, якщо він занадто пошкоджений або покрити наклейкою для персоналізації вашого робота (сонечко, ромашки і т. д.).

Операція по встановленню робота досить проста, якщо ви уважно дотримуєтеся інструкцій. Вам просто потрібно розмістити обмежувальний провід на землі, зафіксувавши його спеціальними пластиковими кілочками на певній відстані від країв. Кабель природно покривається протягом декількох місяців після зростання трави.

Установку робота-газонокосарки може виконати наша компанія, якщо ви не майстер на всі руки, якщо складна місцевість або ви хочете закопати обмежувальний кабель.

Ексклюзивно для газонокосарок-роботів Husqvarna ще один «напрямний провід» встановлюється між основою та віддаленою точкою по периметру газону. Це кабель, який косарка використовує для початку скошування у певній області та із заданою користувачем частотою. Це також спрощує повернення робота на свою базу без необхідності ходити по периметру, що робить більшість конкуруючих роботів.

Нову газонокосарку Хускварна Автомувер 305 тепер можна мити струменем води (низького тиску) завдяки сертифікації IPX5. Обслуговування досить просте - це періодичне миття і заміна лез, коли вони затупляються. Остання операція може бути виконана дуже легко та швидко за допомогою викрутки.

Ергономіка та використання

В інтерфейсі роботизованої газонокосарки Husqvarna Automower 305 немає нічого революційного, він ідентичний іншим моделям цієї лінійки. Є монохромний РК-екран з синім підсвічуванням та меню з 7 іконок. Навігація проста за допомогою клавіш, операція настільки ж класична, як і ефективна. Цифрова клавіатура полегшує введення коду безпеки та налаштувань.

робот-газонокосарка Husqvarna Automower 305

Початкове налаштування займає всього кілька хвилин, якщо ви дотримувалися інструкцій і були готові до неї. Доступні ті ж опції, що й у топових моделях серії 300, наприклад, можливість почати скошування з 3-х різних зон, встановити кут і відстань від базового виходу косарки, а також встановити методи повернення через провідник або кабель по периметру.

Після того, як газонокосарка налаштована належним чином, змінювати налаштування потрібно рідко, за винятком коригування графіка скошування у певний час. Однак газонокосарка робот Husqvarna Automower 305 має функцію адаптивного таймера, яка дозволяє їй припинити косіння, якщо вона помітить, що нічого косити. Це корисна функція, що дозволяє запобігти запуску циклу газонокосарки через дрібниці, наприклад, під час посухи.

Завдяки автоматичним функціям потрібно турбуватися лише про очищення газону під час скошування, щоб робот не блокувався і не зрізав предмети, які могли б пройти під ним.

Husqvarna гарантує максимальний рівень шуму 59 дБ, який дійсно застосовується на відстані 1 м і дуже швидко знижується зі збільшенням дистанції. Його чути переважно тоді, коли він косить високу траву, особливо навесні, але він все одно залишається непомітним. Як тільки висота трави буде правильно відрегульована, і, звичайно ж, при правильній частоті скошування ви можете насолоджуватися справжньою тишею, що особливо цінно, коли настав час насолоджуватися своїм садом або патіо. Тиха робота також дозволяєйому косити вночі, не турбуючи ваших сусідів.

Оперативність та якість різання

Як і всі газонокосарки Automower, ця модель працює «наосліп» за принципом хаотичного руху. Робот просто змінює напрямок, коли стикається з перешкодою або досягає дроту периметра . Цей спосіб роботи може здатися старомодним у порівнянні з роботами-пилососами, але він, як і раніше, відмінно підходить для стрижки газонів. Це знижує ризик появи слідів, оскільки косарка зрізає траву в усіх напрямках і кілька разів на тиждень виїжджає, щоб утримувати газон у чистоті. Проте загальний час скошування неминуче збільшується, оскільки косарка неминуче проходить однією і тієї ж площі кілька разів.

робот-газонокосарка Husqvarna Automower 305

Також важливо налаштувати зони косіння так, щоб робот міг охопити всю площу. Однак ця модель має ту перевагу, що вона автоматично визначає вузькі проходи і перемикається в режим систематичного скошування, щоб скошувати їх більш ефективно. Робот не йде через нього прямо, а зигзагами.

Ширина косіння 22 см, як і у старших братів Automower 310 Mark II та 315 Mark II. Це скорочує кількість пересування газоном, необхідних для скошування. Продуктивність складає 55 м2/год, що дуже близько до продуктивності моделі 310 (56 м2/год).

На жаль, Husqvarna обмежила максимальний час роботи моделі 305 до 10 годин на день (включаючи зарядку), що на 8 годин менше ніж 310 Mark II. Це пояснює, чому продуктивність скошування моделі 305 складає всього 600 м², хоча акумулятор ємністю 2,1 Аг може косити так само довго і швидко заряджати. Невдала практика, але вона поширена у газонокосарках-роботах. У цьому випадку перехід на газонокосарку Automower 310 для скошування більшої площі означає збільшення часу скошування. Якщо ви хочете косити велику площу за годину (68 м²/год), вам слід вибрати швидшу газонокосарку Automower 315 Mark II.

Проте, якість стрижки у цього «маленького» робота Хускварна 305 бездоганна, яка має таку ж ріжучу систему, засновану на деці з 3 маленькими рухомими лезами. Ці ножі нагадують леза і зрізують кілька міліметрів трави при кожному проході, гарантуючи результат, аналогічний мульчування.

робот-газонокосарка Husqvarna Automower 305

Однак краще не чекати надто довго, щоб використовувати цю модель на початку сезону, тому що з її висотою зрізу 50 мм неможливо косити дуже високу траву, швидкість зростання якої навесні особливо висока.

Вам не потрібно турбуватися про пошкодження газону у разі заморозків, тому що газонокосарка оснащена системою захисту від замерзання, яка не дозволяє косити газон, поки температура надто низька.

З міркувань безпеки ножовий диск розташований центром під косаркою, тому немає ризику відрізати пальці або ногу, залишивши близько 15 см нескошеного газону. Однак це обмеження характерне для всіх газонокосарок-роботів.

Газонокосарка-робот Husqvarna Automower 305 на одному заряді працює близько 70 хвилин і заряджається годину. Таким чином, протягом 10 годин може виконати максимум 5 циклів, що означає споживання 0,14 кВтг.

Інтелектуальне управління та повністю автоматичне скошування

Husqvarna 305 вражає простотою керування та широким набором функцій. Функція Bluetooth Automower Connect@Home дозволяє керувати газонокосаркою-роботом через смартфон. Це дозволяє відправляти команди запуску, зупинки та паркування на газонокосарку-робот, не встаючи з дивана. Індивідуальні попередні налаштування та бажаний час скошування газонокосарки Husqvarna Automower 305 можна легко налаштувати за допомогою РК-дисплея з високою роздільною здатністю та графічної структури меню. Якщо ви хочете почистити Automower 305, ви можете просто поливати газонокосарку-робот із садового шланга. При необхідності ви також можете зняти кришку за допомогою інструмента для обслуговування.

робот-газонокосарка Husqvarna Automower 305

Переваги газонокосарки-робота Husqvarna Automower 305

 • Безшумна робота.
 • Адаптивний таймер: не потрібно змінювати частоту скошування протягом сезону.
 • Управління зі смартфона
 • Енергозберігаюча та економічна система різання (маленькі, дешеві леза).
 • Відмінна якість косіння.
 • Легке використання
 • Управління 3 зонами та різні варіанти конфігурації.
 • Хаотичне пересування, що створює структуру трави, схожу на килим, а обрізки поступово розподіляються і діють як природне добриво.
 • Функція прохідного скошування - косить як складні газони, і вузькі проходи. Завдяки автоматичному виявленню проходу газонокосарка-робот автоматично перемикається на функцію систематичного скошування проходів та рівномірно косить у важкодоступних місцях.
 • Атмосферостійкий – працює в будь-яких погодних умовах. Будь то дощ чи спека, всепогодна газонокосарка-робот завжди надійно виконує свою роботу.
 • Захист від крадіжки – щоб захистити Automower 305 від злодіїв, компактна газонокосарка-робот оснащена вбудованим захистом від крадіжки. Як тільки хтось підніме газонокосарку, пролунає звуковий сигнал, якийможна вимкнути лише шляхом введення PIN-коду.
 •  Спіральне косіння – інтелектуальні дискові датчики нової газонокосарки Automower розпізнають різну висоту трави. Коли газонокосарка-робот натикається на ділянку з високою травою, вона автоматично скошує точно по спіралі, щоб компенсувати нерівності.
 • Таймер погоди - різні погодні умови позитивно чи негативно впливають на зростання газону. Активуючи погодний таймер, газонокосарка Automower 305 адаптує час скошування до поточного зростання трави та покращує якість газону.
 • Додаткове регулювання висоти зрізу – ширина стрижки фіксована і становить 22 см, але ви можете відрегулювати висоту стрижки відповідно до своїх потреб. Короткий або довгий: ви вибираєте висоту стрижки в діапазоні 20-50 мм.
 • Датчики підйому та удару - дозволили Husqvarna інтегрувати в газонокосарку-робот елемент безпеки. Ножі газонокосарки Automower 305 автоматично зупиняються, коли косарку піднімають. Вбудовані датчики зіткнення захищають газонокосарку-робот від зіткнень із перешкодами.

Часті питання які допоможуть вам!

Для яких ділянок підходить газонокосарка Automower 305 та які її особливості?

Газонокосарка Automower 305 від Husqvarna підходить для невеликих та середніх садів. Робоча площа становить 600 м² і навіть складніший рельєф не є проблемою для газонокосарки-робота.

Чи можу я замовити послугу встановлення газонокосарки-робота Husqvarna Automower 305?

Будучи офіційним авторизованим дилером газонокосарок-роботів, ми пропонуємо професійні послуги зі встановлення для кожної газонокосарки-робота. Після консультації наших фахівців із встановлення у вашому саду газонокосарку Automower 305 можна відразу ж розпочати роботу.

Ви також отримаєте докладні інструкції з обладнання та гарантійне покриття у разі поломки.

Де я можу знайти оригінальні запчастини та аксесуари для газонокосарки Automower 305?

У нашому магазині, в розділі аксесуари та запчастини ви знайдете відповідні оригінальні запчастини та інші аксесуари для вашої газонокосарки робота, включаючи запасні ножі, змінні корпуси, зарядні станції, мережеві адаптери, гаражі, комплекти для бездоріжжя, коробки для чищення та обслуговування.

Скільки коштує Husqvarna Automower 305 та де її можна купити за гарною ціною?

Ціна на поточну модель складає 39849 грн. без урахування вартості обмежувального кабелю та кілочків. Купити газонокосарку-робот Husqvarna Automower 305 ви можете в нашому магазині Robotmower.

Які технічні характеристики газонокосарки Husqvarna Automower 305?

 • Тип акумулятора Li-ion
 • Напруга акумулятора 18 В
 • Місткість акумулятора 2.1 А*г
 • Час заряджання акумулятора 60 хв.
 • Час роботи 70 хв
 • Система заряджання Автоматична
 • Висота косіння 20 – 50 мм
 • Ріжуча система 3 обертових ножів
 • Ширина косіння 22 см
 • Регулювання висоти косіння Ручна
 • Рекомендована площа обробки 600 м ±20 %
 • Площа обробки за годину 60 м²
 • Споживання енергії при скошуванні 20 Вт
 • Максимальний нахил у межах робочої зони 40%
 • Інформаційна панель Монохромний графічний дисплей 2,8"
 • Бездротове з'єднання Bluetooth
 • Керований додаток Automower Connect@Home
 • Рівень шуму 59 дБ
 • Габарити 57x43x25 см
 • Вага 9.4 кг
 • Гарантійний термін, міс. 24

Висновки

Газонокосарка-робот Husqvarna Automower 305 відмінно підійде користувачам з більш складними та з невеликим ухилом ділянками. Тут він може продемонструвати свої сильні сторони, порівняно з конкурентами.

Якщо у вас газон більшої площі рекомендуємо Вас ознайомитися з газонокосарками роботами Automower 310 Mark II та 315 Mark II