Пишний і доглянутий газон – це чарівне видовище, але для цього необхідний якісний догляд за газоном. Все починається з правильно підібраної газонокосарки.

На ринку садової техніки налічується безліч моделей, але якщо звести все до мінімуму, то вийде три типи газонокосарок.

Незалежно від розміру вашого газону та типу місцевості, вам потрібна потужна косарка, яка допоможе впоратися з вашою ділянкою та заощадить ваш час та сили.

Незалежно від того, у вас велика заміська садиба або невеликий заміський будиночок, ви знайдете безліч варіантів, що володіють якостями, які допоможуть доглядати за вашим ландшафтом і зроблять ваше подвір'я предметом заздрості сусідів.

Які найпоширеніші типи газонокосарок?

Три типи газонокосарок визначаються їх конструкцією та функціональністю. Давайте докладніше розглянемо три найпоширеніші класи косарок, щоб визначити, який з них найкраще підходить для вашого розміру газону, рельєфу місцевості та інших вимог.

Самохідні газонокосарки з сидінням

Самоходные газонокосилки с сиденьем

Якщо вам потрібно підстригти великий газон, подумайте, щоб робота з нею вас не втомлювала. Як випливає з назви, мінітрактор-газонокосарки - це транспортні засоби, що працюють на бензині, на яких ви їздите, щоб косити траву.

Існує кілька різних підтипів самохідних газонокосарок із сидінням, у тому числі:

 • Газонні мінітрактори - ці великі газонокосарки мають ширину деки, яка розташована між коліс, від 85 до 125 см і потужність від 12 до 25 к.с.. Вони найкраще підходять для великих газонів та інтенсивного використання.
 • Косарка з нульовим радіусом розвороту – ці косарки можуть повертатися за допомогою задніх коліс практично на місці. Завдяки покращеним можливостям кермового управління, маневреності, великої швидкості пересування та високої продуктивності косіння вони будуть чудовим варіантом для швидкої стрижки трави на великих площах. Найкраще підходять для комерційного використання.
 • Садові райдери: двигун даного типу газонокосарок розташований ззаду, а дека спереду. Конструкція рами, як правило, шарнірно-зчленована. Ці косарки найкраще підходять для газонів середнього розміру, що не перевищують 1,5 га.

Самохідні газонокосарки з сидінням оснащені потужними двигунами та великими колесами, що дозволяє швидко скошувати траву та скоротити обсяг ручної праці.

Переваги

 • Дуже ефективно обробляють великі площі із травою
 • Ідеально підходить для великих газонів чи комерційного застосування.
 • Мінімізують фізичну працю під час косіння
 • Універсальність: можна використовувати додаткове обладнання: снігоочисник, щітку, причіп, розкидач, аератор, скарифікатор, каток та інше.

Недоліки

 • Дорожче, ніж традиційні газонокосарки
 • Не підходить для невеликих газонів
 • Бензиновий двигун не екологічно чистий
 • Поточні витрати на пальне
 • Потрібне регулярне технічне обслуговування для безперебійної роботи двигуна

Газонокосарки які штовхають

Толкаемые газонокосилки

Даний тип газонокосарок вимагає, щоб користувач штовхав їх вручну. Залежно від розміру вашого газону це може бути досить важкою роботою.

Традиційні газонокосарки, що штовхаються, найкраще підходять для невеликих газонів, площею до 25 соток. Вони бувають кількох видів: електричні, бензинові, акумуляторні. Тлумачі газонокосарки зазвичай використовують систему роторних ножів і добре підходять для невеликих рівних газонів без схилів.

Сучасні газонокосарки, як правило, легкі та маневрені відмінно підходять для переміщення по саду з перешкодами або обмеженим простором.

Найбільший недолік полягає в тому, що для ручного скошування газону потрібні значні зусилля. Це клопітно і не є найкращим вибором для людей із фізичними обмеженнями.

Переваги

 • Ідеально підходить для невеликих та рівних газонів.
 • Потрібне невелике технічне обслуговування
 • Найдоступніший варіант
 • Менш складний, ніж інші типи косарок
 • Доступні бездротові, дротові та бензинові варіанти

Недоліки

 • Не підходить для великих садів
 • Значне фізичне навантаження
 • Важко використовувати на нерівній місцевості

Роботизовані косарки

газонокосилка-робот EcoFlow Blade

Роботизовані газонокосарки – це остання інновація у галузі технологій догляду за газонами. Подібно роботам-пилососам, вони є автоматизованими машинами, призначеними для косіння трави без застосування фізичної праці. Роботизовані газонокосарки забезпечують високий ступінь контролю користувача, дозволяють планувати косіння і надають кілька варіантів вибору місця, часу і висоти підстриженої трави.

EcoFlow BLADE - нова революційна роботизована косарка - буквально заново винаходить колесо та пропонує безпрецедентний рівень індивідуального налаштування. На відміну від більшості газонокосарок-роботів, які рухаються обмежувальним кабелем, BLADE переміщається в межах, які ви визначаєте і косить чисто та ефективно.

Газонокосарки-роботи використовують різні технології, щоб залишатися в межах кордонів, включаючи GPS, дротові кордони та системи огляду. Нові технології також можуть розпізнавати такі об'єкти, як рослини, квіти або прикраси для газонів, тим самим захищаючи ваші цінні елементи ландшафту.

Blade використовує запатентовану технологію X-Vision, використовуючи LiDAR та візуальні датчики, щоб уникати перешкод – від садових стільців до кущів троянд.

Переваги

 • Автоматизує весь процес стрижки газону, заощаджуючи ваш час та енергію
 • Безшумна робота
 • Кошення за розкладом
 • Працює з високим ступенем точності та автономності.
 • Безпечний у використанні. Виключаючи ручне управління, косарки-роботи також усувають ризик травм та нещасних випадків..

Недоліки

 • Висока початкова вартість у порівнянні з іншими типами косарок
 • Потрібне початкове налаштування (зазвичай через додаток для смартфона)

Скільки варіантів живлення існує для газонокосарок?

Будь то бензин або електрика, джерело живлення газонокосарки впливатиме на її продуктивність, технічне обслуговування та поточні витрати.

Ось найпоширеніші варіанти.

Електричні газонокосарки

Для роботи газонокосарки від електрики необхідно підключити її до розетки. Оскільки електричні газонокосарки мають провідне підключення і менш потужні, вони найкраще підходять для невеликих та середніх газонів.

Якщо ви коли-небудь користувалися ним, то знаєте, що чим далі ви йдете від дому, тим громіздкішим (і потенційно небезпечним) може бути подовжувач.

Електричні косарки більш екологічні проти бензиновими, т.к. не спалюють паливо.

Легкі та прості в експлуатації косарки з електроприводом працюють тихіше за бензинові, із запуском з кнопки легко почати косіння.

Оскільки електричні косарки не вимагають заміни мастила або заміни повітряного фільтра, їх легше обслуговувати, ніж косарки з бензиновими двигунами. Просто видаліть обрізки з деки та лез, і переконайтеся, що сміття не застрягло всередині.

Електричні газонокосарки дозволяють вам регулювати налаштування, щоб косити вище, що залишає скошену траву на газоні, щоб живити ґрунт у процесі, званому мульчуванням. Це може зробити газон більш здоровим та зеленим.

Акумуляторні газонокосарки

Як випливає із назви, ці газонокосарки використовують акумулятор для зберігання електроенергії, яку можна використовувати під час роботи.

Роботизовані газонокосарки завжди працюють від акумуляторів. Деякі газонокосарки з електричним приводом потрапляють до цієї категорії, якщо вони бездротові. Акумуляторні газонокосарки дають вам переваги електричної машини без необхідності мати справу з дратівливим кабелем.

Оскільки газонокосарки з живленням від акумулятора не потрібно підключати до мережі для роботи, вони більше підходять для середнього і великого газонів.

У сучасних бездротових (і роботизованих) газонокосарках зазвичай використовуються літій-іонні (Li-Ion) батареї, відомі своєю легкістю, енергоємністю та довговічністю. Місткість батареї зазвичай вимірюється у ват-годинах (Втч) або кіловат-годинах (кВтч).

Наприклад, газонокосарка-робот EcoFlow Blade має ємність акумулятора 298 Втч і може заряджатися приблизно за 130 хвилин при підключенні до стандартної побутової розетки змінного струму через зарядну станцію (входить до комплекту).

Повністю заряджена газонокосарка-робот Blade може підстригати або підмітати газон протягом 4 годин до підзарядки.

Якщо ви хочете, щоб між підключеннями до розетки для заряджання залишалося більше часу, додайте Smart Extra Battery, яка пропонує додаткові 1024 Втч сховища і дозволяє заряджати його за допомогою чистої відновлюваної сонячної енергії. Більш ніж утричі збільшивши ємність накопичувача електроенергії, ви можете працювати з BLADE майже 13 годин (всього) в автономному режимі. Але вам доведеться зупинятися кожні чотири години, щоб перезарядитись.

Основним недоліком деяких акумуляторних газонокосарок є те, що вам необхідно перезаряджати батарею та замінювати її, коли вона досягає кінця свого життєвого циклу.

Завдяки передовому хімічному складу батареї LiFePO4, Blade та його смарт-акумулятора витримують до 3000 циклів (повна розрядка/зарядка) без помітного зниження продуктивності.

Нарешті, як і електричні косарки, акумуляторні газонокосарки набагато тихіші, ніж їх бензинові аналоги.

Бензинові газонокосарки

Бензинові газонокосарки використовують двигун внутрішнього згоряння, що працює на бензині. Вони потужні, що дозволяє їм зрізати більше трав швидше, ніж інші косарки. З потужним двигуном ви зможете косити густу та високу траву.

Двигуни внутрішнього згоряння гучні та потребують частого обслуговування.

Газонокосарки з ручним приводом

- Ви повинні фізично штовхати косарку, щоб обертати леза і зрізати траву. Ручні косарки працюють на м'язовій силі, а не на бензині, акумуляторі чи електриці.

Ручна косарка відмінно підійде, якщо ви шукаєте найдешевший варіант або хочете трохи потренуватися. Тим не менш, ручне косіння може позначитися на вашому тілі, особливо якщо у вас великий газон і це забирає багато часу. Вони краще підходять для рівної місцевості та не ідеальні для складних умов косіння, таких як схили.

На що звернути увагу при виборі газонокосарки

Перш ніж вибрати газонокосарку, найважливішими параметрами, на які слід звернути увагу, є тип приводу, розмір газону, рельєф місцевості та функціональність.

Тип приводу

Як і у випадку з автомобілем, якщо ви купуєте самохідну косарку, тип приводу впливає на продуктивність.

 • Косарки з переднім приводом (FWD) найкраще підходять для відносно рівних газонів з безліччю перешкод, таких як дерева або сади.
 • Косарки із заднім приводом (RWD) ідеально підходять для горбистих дворів та нерівних ландшафтів.
 • Косарки з повним приводом (AWD) є найкращими універсалами, особливо для середніх та великих газонів. Якщо ви не живете на лужку для гольфу, у вас, ймовірно, буде багато різних типів місцевості на великій ділянці. Повнопривідні косарки мають всі переваги передньопривідних і задньопривідних машин.

Розмір газону

Розмір вашого двору є основним фактором при виборі правильної газонокосарки. Ось кілька рекомендацій залежно від розміру газону:

 • Газонокосарки які штовхають підходять тільки для невеликих газонів площею 20 соток.
 • Самохідні газонокосарки із сидінням найкраще підходять для великих ділянок.
 • Роботизовані газонокосарки найбільш універсальні для газонів будь-якого розміру.

Рельєф має значення, особливо якщо на вашій ділянці є нерівна поверхня, пагорби або багато перешкод. Рівну територію не так складно косити.

Але ви можете позбавити себе важкої роботи і використовувати автоматичний підхід з газонокосаркою-роботом.

Насправді нікому не подобається косити газон – і тепер вам це не потрібно! Робот-газонокосарка EcoFlow Blade краще впорається зі стрижкою трави і набагато ефективніше.

Після початкового налаштування та налаштування за допомогою Blade можна переключити стрижку газону в режим «встановив і забув».

Функціональність та характеристики

Після того, як ви вирішили, який тип косарки вам потрібен, пориньте в деталі, такі як якість виготовлення, ємність акумулятора або потужність, щоб вибрати модель із найкращою продуктивністю.

Маючи нагороду CES Innovation Award EcoFlow Blade, ви отримаєте неперевершену технологію автоматизованої стрижки газонів.

EcoFlow Blade може навіть підмітати газон. Попрощайтеся зі старими іржавими граблями! Додатковий комплект для прибирання газонів Blade дозволяє очищати свіжоскошену траву від сміття, такого як листя, палички або навіть сміття, таке як пластикові стаканчики.

Все ще думаєте, яка газонокосарка найкраще підходить для вашої оселі?

Який тип косарки дає найкращий зріз?

Вибір косарки, яка забезпечить найкращий зріз, залежить головним чином від розміру газону та рельєфу місцевості. Для невеликих відносно рівних газонів хорошим вибором буде електрична або акумуляторна косарка. Використання механічної газонокосарки для стрижки трави на середніх та великих ділянках – непосильна робота, особливо у літню спеку. Повнопривідний райдер дозволяє вам сидячи працювати, дає вам максимальну універсальність або ви можете повністю відмовитися від ручної праці при прибиранні двору за допомогою інтелектуального пристрою, такого як газонокосарка-робот EcoFlow Blade. Ви можете налаштувати висоту косіння і встановити траєкторію без проводів по периметру.

Завдяки запатентованій технології BLADE X-Vison, яка використовує LiDAR та інші візуальні датчики, Blade не натикається на дерева та вибирає найефективніший шлях для швидкої стрижки трави. Ви можете запланувати стрижку газону, коли вас немає вдома.

Якщо ви шукаєте найзручніше та найефективніше рішення для стрижки газонів, яке вивільняє ваш час, зверніть увагу на EcoFlow Blade.

Висновки

Ваш будинок заслуговує на красивий газон і правильна газонокосарка допоможе вам у цьому.

Враховуючи всі обставини, робот-газонокосарка EcoFlow Blade – найкраще рішення. Це точно не найдешевше рішення… Але і ваш час коштує недешево.

Після початкового налаштування за допомогою смартфона газонокосарка EcoFlow Blade зробить всю роботу за вас. Забудьте про те, щоб знову ламати собі спину чи ганятися за ненадійними ландшафтними фахівцями.