Якщо ви ніколи не стикалися з роботизованою косаркою у дії, ви, звичайно, запитаєте себе: «Наскільки насправді гучні роботи-газонокосарки?»

Оскільки вони працюють довше за звичайні газонокосарки, це важливе питання, на яке необхідно відповісти. Крім того, цікаво знати, коли вам можна запускати газонокосарку-робот, нікому не заважаючи.

Як голосно працює газонокосарка-робот?

Через свою конструкцію і принцип роботи газонокосарки-роботи можуть видавати різний за рівнем шум, який коливається в межах 56 - 70 дБ. Але все одно вони значно тихіші, ніж звичайні газонокосарки. Наскільки вони гучні зрештою, залежить від моделі та пов'язаних з нею конструктивних особливостей, а також від правильного обслуговування газонокосарки-робота.

Потужність звуку вимірюється в децибелах, значення яких пропорційне відстані до джерела шуму. Таким чином, якщо газонокосарка-робот видає звук у 70 децибелів на відстані 4 метрів, то на відстані 8 метрів вона становить лише близько 64 децибелів. На жаль, виробники часто не дають точної інформації про відстань, на якій було виміряно зазначений обсяг.

Яка сама тиха роботизована косарка?

Роботизовані косарки Husqvarna Automower відносяться до тихих моделей. Здебільшого це з тим, що вони косять трьома ножами, закріпленими на диску. Оскільки ці ножі дуже легкі (важать близько 2 грамів), двигуну потрібно менше енергії, що, у свою чергу, робить його тихіше. Крім того, вони використовують особливо тихі двигуни, а дека косарки сконструйована особливо продуманим чином, щоб робити якнайменше шуму.

Якщо я не чую газонокосарку, чи є шанс отримати травму, якщо я не зверну увагу?

Хороша новина полягає в тому, що ризик отримання травми від газонокосарки-робота неймовірно малий. Навіть якщо газонокосарка-робот працює абсолютно безшумно, функції безпеки гарантують, що ви не отримаєте травми, якщо вона випадково натрапить на вас.

Люди дуже часто висловлюють побоювання з приводу безпеки автономних косарок-роботів, в основному через використання в них гострих різальних лез, що обертаються. На щастя, саме з цієї причини безпека була у центрі уваги при розробці газонокосарок-роботів. Було показано, що безпека газонокосарок-роботів близька до ідеальної порівняно з поганими показниками безпеки звичайних газонокосарок.

Звук може допомогти вам зрозуміти, коли потрібно міняти ножі

Після встановлення нових ножів та очищення нижньої частини газонокосарки-робота звук, що видається газонокосаркою, трохи відрізнятиметься від того, який був до цього. Як правило, газонокосарка починає видавати гучніший звук, коли леза тупляться. Це призводить до того, що травинки зрізаються не так акуратно, що потребує більшої різальної сили. Звук також змінюється, коли навколо ріжучої системи накопичуються залишки трави, що заважають вільному обертанню ножів.

Хороша новина - гучніший звук працюючої газонокосарки дозволяє вам визначити, коли необхідно очистити нижню частину робота і коли настав час замінити ножі. Зазвичай нижню частину газонокосарки-робота очищають щіткою приблизно раз на місяць і змінюють ножі через кожні 1,5 – 2 місяці (залежно від сорту трави).

Чи можна запускати газонокосарку-робот в роботу вночі?

Звук працюючої у вас на ділянці автоматичної газонокосарки навряд чи розбудить ваших сусідів. Але вам слід враховувати, що якщо у вас на ділянці встановлено автоматичну систему поливу, то час поливу та час роботи газонокосарки не повинні перетинатися. Інакше можуть виникнути проблеми або з роботом або системою поливу.

Купивши газонокосарку-робот, ви отримаєте пристрій, який коситиме ваш газон дуже тихо і якісно. На жаль, це не дуже зменшить звук працюючої газонокосарки вашого сусіда.