Газонокосарка-робот - це тип газонокосарки, яка без втручання людини самостійно косить газон. Роботизовані газонокосарки запрограмовані переміщатися простором усередині кабелю, прокладеного по периметру. Деякі моделі використовують радіочастоти для зв'язку з базою та повернення на зарядну станцію.

Як працюють газонокосарки-роботи?

Газонокосарка-робот косить автоматично і повертається на зарядну станцію після косіння. Але яке чаклунство могло втілити цей сценарій мрії у реальність?

Робот-газонокосарка Husqvarna Automower – досить проста, майже як радіокерована машинка, оснащена системою навігації та системою різання. Під час процесу косіння вони хаотично переміщаються газоном, не залишаючи слідів.

Ріжучі ножі газонокосарки-робота дуже легкі і маленькі, що нагадують лезо бритви, а це означає, що газонокосарки-роботи не так добре працюватимуть з вищою травою як з короткою. Але якщо робот косить газон щодня, ви ніколи не побачите довгу траву. Роботизовані газонокосарки Husqvarna Automower призначені для неквапливого і безшумного косіння газону щодня, щоб він виглядав акуратним і не призначені для косіння дикорослої трави.

Ріжучі ножі газонокосарки-робота

Маленькі леза, що обертаються, дуже легкі, забезпечують різкий точний зріз і легше в порівнянні з одним великим лезом. Легка вага допомагає зберегти акумулятор та збільшити час роботи косарки. Недоліком цих лез меншого розміру є те, що вони не такі довговічні і можуть затупитися протягом кількох місяців, і тому їх потрібно буде замінити. Хорошою новиною є те, що ці леза відносно дешеві, і їхня заміна є швидким та легким завданням.

Як роботи-газонокосарки переміщуються?

Газонокосарка-робот використовує обмежувальний провід по периметру, який повідомляє, коли вона досягла краю газону. Як тільки вона відчує цей провід, вона розгорнеться у випадковому напрямку. Деякі моделі з більш просунутих газонокосарок використовують GPS-навігацію та інші датчики, щоб допомогти орієнтуватися.

Якщо у вас є області, до яких газонокосарка не повинна мати доступу, наприклад, складний край клумби або ставок, ви можете встановити периметр навколо нього, щоб газонокосарка не потрапляла до проблемних зон. Без периметрального кабелю газонокосарка може вийти за межі ділянки та може застрягти.

Зарядка та час роботи

Зарядка і час роботи варіюватимуться від однієї газонокосарки-робота до іншої, і вам просто потрібно переконатися, що вони достатні для покриття розміру вашого газону.

Більшість газонокосарок-роботів поставляються з літій-іонними батареями і зазвичай для заряджання потрібно близько 1 години, забезпечуючи такий же час роботи на більшості побутових моделей. Більш дорогі моделі забезпечать більш тривалий час роботи. Вам дійсно не потрібно турбуватися про час заряджання, оскільки ваша роботизована газонокосарка працюватиме тоді і так, як ви хочете. Якщо ви волієте, щоб вона працювала тільки вночі, ви можете запланувати його роботу. Просто пам'ятайте, що якщо у вас є круті схили на газоні, це значно скоротить час роботи газонокосарки-робота. У цих ситуаціях ви можете подумати про газонокосарку-роботу, яка має акумулятор більшої ємності і краще справляється з крутішими схилами.

Ще один момент, який варто відзначити, полягає в тому, що ви можете помітити, що деякі ідентичні роботи-газонокосарки мають однакову ємність акумулятора, але призначені для більшого розміру газонів. Це залежить тільки від того, як довго вони запрограмовані на щоденну роботу і скільки дроту по периметру поставляється з косаркою.

Так що вам дійсно не потрібно турбуватися про газонокосарки-роботи, вони зроблять всю роботу після того, як будуть налаштовані та запущені. Встановлення та налаштування може виконати будь-яка людина, яка має базові навички самостійної роботи. Єдине, що вам потрібно турбуватися, це розслабитися після напруженого робочого дня. Насправді вам вирішувати, як ви використовуєте цей додатковий час, але просто пам'ятайте, що робот-газонокосарка має бути вдячна за це.

Роботизовані газонокосарки справді відмінні машини.

Чи збирають газонокосарки-роботи траву?

Чи збирають газонокосарки-роботи траву?

Ні. У багатьох користувачів, перш ніж купити газонокосарку-робот, виникає одне дуже поширене питання: куди подіється скошена трава? На відміну від традиційних різновидів газонокосарок, ви не збираєте скошену траву в мішок для подальшої утилізації. Швидше, подібно до мульчуючої газонокосарки, роботизована газонокосарка залишає скошену траву під час стрижки на газоні.

Оскільки газонокосарка-робот зрізає траву часто, обрізки трави, які вона залишає після себе, мають розмір всього в міліметри і швидко розкладаються. Це працює як натуральне добриво та покращує здоров'я трави, додаючи необхідні поживні речовини у ґрунт. В результаті газон стане зеленішим, здоровішим і яскравішим.

Скільки коштують газонокосарки-роботи?

Скажімо одразу, що це недешева техніка. Наш асортимент газонокосарок-роботів Husqvarna Automower досить великий і включає різні моделі, які призначені для ділянок різного розміру. Все залежить від моделі, яку Ви оберете. Ціни на газонокосарки-рооти стартують від 39 849 грн. і закінчуються в межах 200 000 грн. (станом на травень 2023 року)

Такі аксесуари, як обмежувальний кабель для периметра, кілочки, муфти, навіси для зарядних станцій, настінні кріплення та інші доповнення можуть збільшити вартість вашої покупки. Проте – це гарна інвестиція.

Роботизовані газонокосарки часто економлять гроші протягом усього терміну служби машин і можуть працювати дешевше, ніж їхні бензинові аналоги. Економія досягається за рахунок щорічного обслуговування, витрат на паливо/експлуатацію та витрат на ремонт після поломки, особливо порівняно із садовим трактором чи райдером.

Як довго служать газонокосарки-роботи?

При належному догляді, обслуговуванні та правильному використанні газонокосарка-робот Husqvarna Automower прослужить Вам близько 10 років. Багато моделей поставляються з гарантією 2 роки у стандартній комплектації, а для забезпечення Вашого більшого спокою ми пропонуємо Вам розширену гарантію до 5 років.

Декілька порад, як продовжити термін служби газонокосарки-робота:

Декілька порад, як продовжити термін служби газонокосарки-робота

  • Регулярно змінюйте ріжучі ножі
  • Регулярно очищайте ріжучу систему
  • Видаляйте бруд із коліс і перевіряйте, щоб вони перебували в хорошому стані.
  • Взимку тримайте газонокосарку у приміщенні – це захищає літій-іонні акумулятори від холоду.
  • Купуйте у офіційного дилера, який пропонує сервісне обслуговування після покупки, щоб забезпечити оптимальну продуктивність протягом тривалого часу.

Газонокосарки-роботи ефективно переміщаються газоном і не стикаються з багатьма проблемами. Слідкувати за станом газонокосарки та самого газону – найкращий спосіб виявити проблеми до того, як вони стануть проблемою.

Плюси та мінуси газонокосарок-роботів

Перше, що потрібно пам'ятати, це те, що газонокосарки-роботи не є ідеальними і зрідка можливі деякі помилки. Зазвичай це не має великого значення, але, повернувшись додому, ви можете виявити, що він застряг у кутку, розрядився або має якусь іншу проблему!

Крім цього, плюси та мінуси газонокосарки-робота включают наступне

Плюси Мінуси
Економія часу Потенційно тривалий час встановлення та налаштування
Економія праці Можливо, вам доведеться закопувати кабель по периметру навколо клумб, садових доріжок та водойм (ми можемо зробити це за вас)
Заощадження коштів Початкові витрати
Нет следов на газоне                                                                                                                                                             Якщо вам потрібні газонні смуги, робот не зможе досягти такого виду
Ріжуча система, що удобрює траву Не можуть акуратно підрівняти краї газону
Краща якість косіння, ніж у звичайної косарки  
Свіжоскошений газон щодня  
Тиха, безпечна, ефективна  

Як і у випадку з будь-якою садовою технікою, найкращий варіант газонокосарки-робота для Вас залежатиме від специфіки вашої ділянки.

Пропонуємо Вам найбільш популярні моделі газонокосарок-роботів для невеликих ділянок, які Ви можете купити в нашому магазині

Робот-газонокосилка Husqvarna Automower 305 Робот-газонокосарка Husqvarna Automower 305 - ідеально підходить для невеликих та складних газонів, площею до 600 м2. Проста і інтуїтивно зрозуміла у використанні, володіє малою власною вагою і надзвичайно маневренна...

39 849 грн                                                  

Робот-газонокосилка Husqvarna Automower 310 Mark II Газонокосарка-робот Husqvarna Automower 310 Mark II - дуже просунута оновлена модель від Husqvarna з повністю автоматичними зарядками та скошуванням, що ідеально підходить для газонів з максимальною площею до 1000 м2...
 
53 199 грн
Робот-газонокосилка Husqvarna Automower 405X Газонокосарка-робот Husqvarna Automower 405X – нова модель від шведського виробника. Це надійна та високопродуктивна модель, що відноситься до серії X-line і підходить для простих та складних газонів площею до 600 м2. Вирізняється систематичним прохідним скошуванням для вузьких проходів і легко справляється з ухилами до 40%. 63 999 грн        
Робот-газонокосилка Husqvarna Automower 405X Газонокосарка-робот Husqvarna Automower 415X – нова модель від шведського виробника. Це надійна та високопродуктивна модель, що відноситься до серії X-line і підходить для простих та складних газонів площею до 1500 м2. Вирізняється систематичним прохідним скошуванням для вузьких проходів і легко справляється з ухилами до 40%. 81 999 грн

Ціни приведено станом на 01.06.2023.