Якщо ви ставитеся до тих користувачів, які воліють купувати якісну і надійну садову техніку, яка буде служити Вам вірою і правдою протягом багатьох років, замість того, щоб міняти її через сезон або два, то вас, ймовірно, цікавить питання, який ресурс у робота газонокосарки. Чи не вийде він з ладу після декількох сезонів експлуатації або прослужить довше?

Зазвичай автоматичні газонокосарки працюють близько 10 років і більше, але все залежить від технічного обслуговування та виробника. Зокрема газонокосарки-роботи відомих брендів, таких як Husqvarna, можуть прослужити дуже довго при хорошому догляді. Деякі роботи першого покоління 20-річної давності досі працюють.

Чинники, які впливають на термін служби газонокосарки робота

Є низка факторів, які визначають, як довго прослужить Вам газонокосарка-робот. До них належать правильний догляд та регулярне технічне обслуговування. Хоча роботизовані газонокосарки вимагають мінімального обслуговування в порівнянні зі звичайними газонокосарками, особливо з бензиновими, невелике техобслуговування все ж таки потрібне.

Неправильне поводження може скоротити термін служби, наприклад, якщо газонокосарка-робот миється водою під тиском. У деяких випадках це загрожує несправністю, оскільки вода, потрапляючи всередину корпусу газонокосарки, може вивести з ладу електроніку.

Ще одним фактором є погодні умови, яким піддається газонокосарка-робот. Багато виробників заявляють, що їхня газонокосарка-робот не боїться дощу, навіс або гараж для робота може суттєво збільшити термін служби, захищаючи газонокосарку від негоди, коли вона знаходиться на зарядній станції, яка також виграє від цього захисту.

Не слід недооцінювати і правильне зимове зберігання робота-газонокосарки. Якщо вона зазнає впливу низьких температур, це може скоротити термін служби акумулятора або призвести до повної його несправності.

Деякі деталі газонокосарки-робота зношуються швидше та потребують регулярної заміни. Наприклад, ріжучі ножі потрібно замінювати через кожні 1-2 місяці. Якщо ви змінюватимете їх рідко, то вони затупляться і будуть не тільки рвати траву на газоні, але й ускладнять роботу косарки на шкоду двигуну та акумулятору.

Акумулятор може вимагати заміни через 3-6 років, залежно від його ємності та догляду за ним.

Які фактори впливають на термін служби акумулятора?

На термін служби батареї роботів косарок позитивно чи негативно впливає низка факторів. До них, природно, відноситься частота використання батареї, тобто кількість циклів заряджання та розрядки.

Розмір газону та час роботи протягом дня значно впливають на час автономної роботи. Чим ближче площа газону до максимальної площі газонокосарки-робота, що рекомендується, тим швидше зношується акумулятор. Тому немає нічого поганого в тому, щоб купити газонокосарку-робот трохи більшого розміру, ніж та, яка може керувати газоном, але важко. Крім того, час роботи можна скоротити в посушливі періоди, оскільки газон зростає повільніше.

Крім того, є ще кілька факторів, що впливають на термін служби. Наприклад, сильна спека або холод можуть значно скоротити термін служби або навіть призвести до непридатності акумулятора. Перевантаження та повне розрядження акумулятора також можуть пошкодити його.

Як продовжити термін експлуатації газонокосарки-робота?

Ось кілька загальних порад та пояснень про те, як зробити так, щоб ваша газонокосарка-робот прослужила якнайдовше.

Зарядіть перед зберіганням - якщо ви не збираєтеся використовувати газонокосарку робот протягом тривалого періоду часу, перш ніж прибрати її на зберігання, переконайтеся, що вона заряджена і не надто розряджена. Причина в тому, що батареї схильні до саморозряду, коли вони зберігаються і не використовуються. І коли акумулятор розряджається настільки, що хімічні процеси в ньому не можуть бути повністю повернені зарядкою, акумулятор може бути пошкоджений.

У більшості газонокосарок-роботів використовується літій-іонний акумулятор, що перезаряджається, який має ряд переваг у порівнянні з іншими типами акумуляторів. Однак літій-іонний теж може вийти з ладу за повної розрядки. Збитки, у разі літій-іона, можуть включати зниження ефективності та загального терміну служби, а не повну руйнацію.

Розмістіть зарядну станцію в затіненому місці - незважаючи на те, що вони до певної міри водонепроникні, завдяки чому вони чудово справляються з дощем, занадто велика вологість все ж таки може потрапити в чутливу електроніку і призвести до пошкодження газонокосарки-робота. Ще одна причина помістити док-станцію в тінь - захистити її від сонця. Пряме сонячне проміння може зіпсувати колір зовнішньої оболонки.

Якби на вулиці було дуже жарко, додаткове тепло, що виділяється прямим сонячним промінням, потенційно могло б розплавити життєво важливі сполуки або цілі деталі всередині самої газонокосарки-робота і, таким чином, знизити її продуктивність і, можливо, навіть загальний термін служби.

Або Ви можете купити у нашому магазині навіс для зарядної станції робота газонокосарки, який захистить її від негоди.

Правильне використання простору

Невеликі роботи-газонокосарки оснащені акумуляторами меншої ємності. Якщо площа скошування занадто велика, автоматичній газонокосарці часто доводиться повертатися до зарядної станції для підзарядки. В результаті акумулятор повинен витримувати велику кількість циклів заряджання.

Тому при виборі ви повинні передбачити деякий запас щодо розміру площі та купити газонокосарку-робот трохи більшого розміру. Не забувайте, що ця площа завжди є максимальною площею, з якою вона може впоратися.