Чи правда, що газонокосарки-роботи Husqvarna Automower покращують якість газону?

Існує думка, що газонокосарка-робот покращує якість газону та гарантує гарний газон. Якщо порівнювати з класичною газонокосаркою, роботизована газонокосарка не тільки економить час, що витрачається на догляд за газоном, але й дає найкращі результати.

Чи це так насправді і як це працює? Що насправді робить газонокосарка-робот по-іншому, що приносить користь газону та підвищує його якість?

Часте скошування трави корисне для її зростання

Газонокосарка-робот Husqvarna Automower косить газон практично щодня (за винятком невеликих газонів, де косіння можна виконувати через день або рідше). Це призводить до того, що окремі стебла газонної трави стають ширшими і утворюють більше пагонів. Газон стає більш щільним, таким чином блокуючи набридливі бур'яни.

Часте скошування також стимулює зростання коренів та підвищує стійкість рослин до зсуву. Це особливо корисно для газонів, які зазнають великого зносу.

Зменшення зростання бур'янів

Газонокосарка-робот ускладнює зростання та поширення бур'янів по газону. Вони, як правило, краще зростають, коли газон рідко стрижеться. Крім того, часте скошування газону в першу чергу знижує ймовірність поширення насіння бур'янів. При цьому бур'яни зазвичай займають ніші, створені, наприклад, нестачею поживних речовин. Те саме і з роботизованим газоном, тому зростання бур'янів значно знижується.

Незважаючи на це, не завжди достатньо зменшити поширення бур'янів лише за допомогою автоматичної газонокосарки. На газонах, де бур'яни вже широко поширилися, можуть знадобитися інші методи їхнього знищення. Є й такі рослини, як пирій, проти якого зовсім безсила навіть роботизована косарка. Однак у багатьох випадках допомагає запобігти або значно зменшити його повторну появу за рахунок використання роботів Husqvarna Automower.

Мульчування – природне добриво

Газонокосарка-робот Husqvarna Automower зрізає лише дуже невелику частину кінчиків стебел трави. Падаючи, вони залишаються на грунті та перегнивають, що постійно додає природне добриво у ґрунт, покращуючи зростання газонних рослин та зміцнюючи їх, зменшуючи поширення бур'янів.

Щоб цей процес працював, стрижка газону має бути дуже короткою. В іншому випадку процес розкладання буде занадто тривалим, а шар, що мульчує, знизить аерацію газону. Наприклад, щотижневого косіння ручною косаркою недостатньо, тому що кінчики трав вже занадто відросли.

Чистий зріз

Порівняно з багатьма іншими газонокосарками, газонокосарка-робот Husqvarna Automower робить абсолютно рівний та чистий зріз. В основному це пов'язано з гострими, як бритва, лезами газонокосарки-робота, які зрізають, а не збивають стебла, як у випадку з ножами більшості поширених газонокосарок. Це запобігатиме розтріскуванню кінчиків та утворенню коричневих плям. Зріз виглядає особливо пишним, зеленим та здоровим.

Принцип хаотичного пересування, згідно з яким роботи-газонокосарки перетинають газон, також забезпечує багаторазове скошування газону під різними кутами і таким чином не нахиляє його в одному напрямку. Для власників садів, які завжди стрижуть газон по тому самому принципу, це може призвести до смуг і, як наслідок, до нечистого зрізу. Цей варіант виключається з газонокосаркою-роботом.

Додаткові поради щодо догляду за газоном за допомогою газонокосарки-робота.

В принципі, газонокосарка-робот пропонує оптимальні умови для покращення якості газону. Проте це вдається лише тоді, коли беруться до уваги інші аспекти. Наприклад, якщо ви відправите свого робота на пекуче полуденне сонце або пошкодите газон, коли під час безперервного дощу утворюються сліди від коліс, ви, звичайно, не досягнете ідеальних результатів.

Декілька порад для ідеального використання вашої газонокосарки-робота:

  • Частоту скошування слід вибирати так, щоб газонокосарка-робот справлялася з ділянкою. Для цього необхідно, щоб продуктивність та час скошування, встановлений у меню газонокосарки, відповідали розміру газону.
  • Низька висота зрізу 3-5 см, як правило, допомагає зменшити зростання бур'янів. Тим не менш, висота зрізу завжди повинна відповідати трав'яній суміші.
  • Тільки при регулярній заміні лез вони залишаться досить гострими, щоб справді чисто зрізати стебла.
  • Газонокосарку-робот слід припаркувати під час сильного дощу. Навіть порівняно легкі моделі в найгіршому випадку можуть залишити колії на газоні. Крім того, колеса втрачають зчеплення з поверхнею, а малюнок стрижки також страждає, коли газон мокрий.
  • Незважаючи на використання газонокосарки-робота, навесні має сенс покрити газон соломою та внести важливі поживні речовини за допомогою азотних добрив.
  • Оскільки після свіжого косовиці травинки швидко висихають, рекомендується не пускати робота в роботу в полуденну спеку. Рослини втрачають занадто багато рідини і можуть утворитися коричневі кінчики стебел.
  • Існують спеціальні газонні суміші для газонокосарок-роботів, які особливо добре пристосовані до частих інтервалів косіння, а також можуть добре поглинати поживні речовини з мульчі.