Коли справа доходить до встановлення та налаштування газонокосарки-робота, ви вже знаєте про кабель, що прокладається по периметру ділянки. Він встановлює межі для роботи вашої газонокосарки.
Але деякі косарок мають передову технологію, при якій кабель по периметру може не знадобитися; все, що потрібно, це наявність технології GPS-навігації. Якщо вам цікаво, скільки часу займе картування вашого газону за допомогою технології роботизованої косарки, а не прокладання проводу по периметру, продовжуйте читати.
Що таке віртуальна мапа газону?
Зазвичай для роботи газонокосарки робота необхідно прокласти обмежувальний кабель по периметру ділянки. Ця процедура займає багато часу та потребує деякого стратегічного мислення.
Ви повинні подумати про те, чи ви хочете розмістити його над або під землею і як обійти перешкоди, які включають дерева, клумби, які ви не хочете косити, або кущі. Як правило, ви повинні розмістити його на певній відстані від перешкоди.
Самостійне встановлення може тривати значний час, залежно від розміру вашого газону. Натомість ви можете доручити встановлення нашим фахівцям.
Віртуальна карта виключає необхідність прокладання дроту по периметру. Натомість технологія всередині газонокосарки-робота створює віртуальну карту вашого газону, за якою і переміщатиметься газонокосарка.
Підготовка газону
Перш ніж намагатися налаштувати віртуальну карту газону, необхідно очистити двір від будь-яких дрібних предметів та садових меблів. Для налаштування віртуальної карти необхідно, щоб газонокосарка-робот кілька днів переміщалася газоном.
При цьому необхідно враховувати, що косарка може наїжджати на клумби – найкращий спосіб запобігти цьому встановити бар'єр у вигляді піднятого кордону за допомогою бруківки.
Коли ви відокремите області, які не хочете чіпати, дайте газонокосарці «вивчити» ваш сад. Процес може тривати до двох тижнів, щоб повністю нанести на карту газон, залежно від його розміру та складності.
Як газонокосарка створює віртуальну картку?
Основною картографічною функцією більшості газонокосарок-роботів є GPS-навігація. Це дозволяє бачити, де знаходиться ваша газонокосарка, зі свого смартфона.
Недоліком використання GPS-навігації є те, що вона не є точною, похибка може становити від двох до десяти метрів.
Але технологія, що постійно вдосконалюється, дозволяє газонокосарці покладатися не тільки на GPS-навігацію. Деякі роботизовані газонокосарки мають кінематичний GPS у реальному часі, який використовує місцезнаходження базової станції для полегшення руху косарки.
Деякі моделі Automower від Husqvarna використовують інтелектуальні технології для навігації вашою ділянкою під час скошування. Зі свого додатка, встановленого у смартфоні, ви можете зазначити, де газонокосарці не потрібно косити.
Читайте також: Сучасний догляд за газоном із технологією Husqvarna Automower Intelligent Mapping (AIM)