Отже, Ви купили на свою ділянку газонокосарку-робот і у Вас виникає питання – чи потрібно прокладати обмежувальний кабель під землею?
Для більшості газонокосарок-роботів прокладання обмежувального дроту є обов'язковою умовою для роботи. Звісно, прокласти його під землею трохи складніше, ніж над землею. Тому багато користувачів запитують: а чи дійсно потрібно прокладати обмежувальний провід під землею?
Переважна більшість газонокосарок-роботів переміщуються обмежувальним проводом. Це повідомляє газонокосарку-роботу за допомогою сигналу, які області слід косити, а які ні. Таким чином, прокладання кабелю є найважливішим етапом перед запуском газонокосарки. У багатьох нових власників газонокосарки-робота виникає питання, чи варто варто витрачати зусилля на прокладку кабелю під землею чи буде достатньо наземного варіанту.
Прокладання проводу по периметру, ймовірно, є одним з найважливіших кроків на шляху до функціонуючої газонокосарки-роботу, якщо це не газонокосарка-робот, що працює від сигналу супутника.
Обмежувальний кабель є генератором сигналів для косарки, щоб було зрозуміло, які зони робот повинен пройти, а які ні. Якщо газонокосарка-робот проїде через клумбу або впаде в садову водойму - будуть негативні наслідки. Виходячи з цього, насамперед слід зазначити перешкоди, які газонокосарка-робот не може виявити через природні перепони.
Однак не все укладання кабелю однакове. Є два різні методи, кожен з яких має свої переваги та недоліки. Надземна версія набагато простіше і швидше, але також більш схильна до пошкоджень.
Як працює обмежувальний кабель
Провід по периметру кріпиться до зарядної станції і один раз повністю прокладається навколо газону, перш ніж повернутись до зарядної станції. Зарядна станція посилає по дроту слабкий, але відчутний електричний сигнал, який створює магнітне поле і є орієнтиром для навігації газонокосарки-робота. Для того, щоб це працювало належним чином, особливо важливими є два аспекти:
- Провід по периметру не повинен бути пошкоджений.
- Максимальна довжина специфікації виробника не повинна перевищуватись.
Швидкий старт із простим встановленням
Сам запуск газонокосарки-робота дуже простий. Ви просто розміщуєте зарядну станцію у відповідному місці в саду, підключаєте її до електромережі, прокладаєте обмежувальний провід газоном і використовуєте швидку установку газонокосарки-робота. У меню встановлюєте час скошування.
Перший пробний запуск вже можна розпочинати. Прокладка обмежувального дроту, мабуть, найбільш трудомістка із завдань, з якими ви маєте зіткнутися перед першим пробним запуском.
Коли прокладати обмежувальний кабель над землею
Надземне прокладання обмежувального кабелю, звичайно ж, є більш простим рішенням. Ви просто укладаєте кабель один раз навколо газону (обов'язково включаючи клумби та інші перешкоди зовні) та закріплюєте його на вказаній виробником відстані по краю газону фіксуючими кілочками. Газон розростеться та покриє кабель приблизно через 2-4 тижні, після чого стане практично непомітним.
Перевага надземної прокладки
По-перше, одна явна перевага полягає в тому, що помилки можна швидко виправити і ви можете швидко внести зміни до планування, наприклад, при переплануванні саду.
Якщо після першого укладання ви виявите, що краї газону потребують коригування через неправильні відстані або занадто великі зусилля, необхідні для виправлення, периметральний кабель можна легко зрушити.
Недоліки надземної прокладки
Проте, коли кабель по периметру прокладено над землею, він також постійно піддається зовнішнім впливам, таким як дощ, лід та сніг. Ризик корозії та вивітрювання незрівнянно вищий, ніж при підземній прокладці. Згодом кабель може отримати пошкодження та порватись. В цьому випадку єдиним рішенням є ремонт, який порівняно простий у порівнянні з підземним укладанням.
Водночас правильно натягнутий кабель також несе у собі ризик пошкодження під час садових робіт, таких як розпушування або перекопування клумб. Леза скарифікатора або необережна лопата можуть легко перерізати кабель, тому обережність завжди важлива. З іншого боку, інші навантаження, наприклад, створювані тяговими колесами або лезами газонокосарки, зазвичай не становлять проблеми для прокладеного по периметру кабелю (за умови правильного укладання).
Підземне укладання обмежувального кабелю
Безперечно, що кабель, прокладений під землею, менш схильний до впливу. У зв'язку з цим виникає питання, чи має важливе значення прокладати кабель під землею. Більшість виробників та постачальників пропонують професійні послуги із підземної установки.
Перевага підземного укладання кабелю
Крім нижчого ризику пошкодження від вітру та негоди, однією з переваг є те, що провід невидимий під землею, що значно знижує ризик пошкодження від скарифікатора чи інших садових інструментів. Це означає, що ви можете виконувати садові роботи, менше турбуючись про прокладений по периметру кабель.
Ще однією перевагою є, звичайно ж, непомітний зовнішній вигляд. Кабель непомітний навіть під брукованими доріжками, тому що його можна просто прокласти під бруківкою. Більшість кабелів можуть без проблем передавати свій сигнал на глибину 10 сантиметрів.
Недоліки підземного укладання
Недоліки підземної установки очевидні. Після того, як провід прокладено, зміна дизайну вашого саду виявляється порівняно складною, оскільки кабель щоразу доводиться викопувати. У разі пошкодження це також ускладнює пошук та усунення несправностей, якщо кабель необхідно знову відкривати. Обриви дротів нелегко виявити візуально, тому завжди необхідний інструмент виявлення перешкод сигналу.
І, звичайно ж, саме укладання теж складніше.
Ті, хто не хоче докладати зусиль самостійно, але не бажає відмовлятися від зручності підземної прокладки, можуть найняти для цієї мети нашу спеціалізовану команду Robotmower. Ми маємо необхідне обладнання для прокладання обмежувального кабелю. Замовлення можна оформити за телефонами: (095) 346-92-92, (098) 346-92-92.
Прокладання обмежувального кабелю - на що слід звертати увагу
Як для підземної, так і для наземної прокладки провід має бути туго натягнутим. Він не повинен перетинатися в жодній точці, інакше можуть виникнути перешкоди сигналу, що призведе до дезорієнтації газонокосарки-робота. Це особливо важливо, якщо ви обводите клумби, дерева тощо у центрі газону в індукційну петлю, де провід прокладається від зовнішнього краю до центру газону і назад.
Нарешті, важливо дотримуватись відстані від краю газону до стін відповідно до інструкцій виробника. Це допоможе звести до мінімуму ретушування країв газону та запобігти пошкодженню газонокосарки-робота.
Прокладання обмежувального кабелю під землею для рулонного газону
Здається привабливим просто розмістити кабель під дерном при укладанні дерну. Однак це пов'язано з ризиком, тому що ви не зможете перевірити працездатність газонокосарки, доки газон не буде укладений. До того ж, усунення несправностей може виявитися досить непростим заняттям.
Ми рекомендуємо спочатку розмістити провід над землею та запустити газонокосарку-робот. Таким чином, будь-які проблеми можуть бути виявлені у перші кілька днів. Важливо знати, що після укладання дерну у вас є 3 тижні, щоб розмістити під ним дріт по периметру. Після цього укорінення може стати надто сильним.
Як альтернатива простому прокладанню дроту під дерном цілком нормально викопати в траві канавку, куди можна буде помістити дріт. Таким чином, ви повністю незалежні при копанні або купівлі газонокосарки-робота.
Зверніть увагу, що якщо ви віддаєте перевагу надземному варіанту, він так само можливий з дерном, як і з будь-яким іншим газоном.
Переваги та недоліки способів встановлення
Як наземне, так і підземне прокладання периметрального дроту має свої переваги та недоліки.
Видимість у перші тижні
Укладання більш трудомістка/дорожча (з професійним монтажником)
Менше ймовірність пошкодження скарифікаторами тощо.
Надземне укладання | Переваги | Недоліки |
Проста та швидка установка | Погодні впливи | |
Можна легко внести зміни до дизайну саду | Ризик пошкодження скарифікаторами тощо. | |
Ремонт простіше, тому що обірваний провід можна швидко виявити візуально погодні впливи. | ||
Підземне укладання | Переваги | Недоліки |
Провід візуально зникає відразу після встановлення | ||
Усунення несправностей може бути складним | ||
Найменший знос через погодні умови | Зміна дизайну саду може бути дорогою |
Коли рекомендується підземне укладання кабелю
На це питання немає відповіді. Однозначно відповісти, яке укладання кабелю краще – наземне чи підземне, просто неможливо. Це, безумовно, ідеальне рішення для садівників, які надають перевагу ненав'язливому зовнішньому вигляду, знаючи, що дизайн саду буде завершено на найближчі роки. Щоб переконатися, що газонокосарка-робот працює правильно, рекомендується спочатку встановити її над землею. Хоча це вимагає вдвічі більше зусиль, це може допомогти зменшити ймовірність помилок згодом. Будь-хто, хто боїться клопоту з укладанням трави самостійно, може викликати професійну службу Технікс-маркет для виконання цієї роботи.
Власникам газонів, які регулярно розпушують свої газони, також краще прокладати провід під землею. Зрештою, це допомагає звести до мінімуму занепокоєння випадковим порізом садовим інвентарем.
І навпаки, надземна установка рекомендується для людей, які хочуть залишатися гнучкими і віддають перевагу як простій установці, так і швидкому усуванню несправностей. При цьому будь-який ремонт можна зробити швидко, а візуальна дія на загальний, гармонійний вигляд зникає вже за кілька тижнів.
У нашому спеціалізованому магазині Robotmower Ви завжди можете купити кабель для встановлення робота-газонокосарки, фіксуючі кілочки, клеми та муфти. Все це можна знайти в розділі: Аксесуари для установки газонокосарки-робота