Отже, Ви купили газонокосарку-робот і у Вас виникає питання "Чи зможу я самостійно її встановити, не залучаючи фахівців?"

У цій статті ми докладно розповімо про це.

Для виконання робіт із встановлення газонокосарки-робота на ділянці Вам знадобиться: обмежувальний кабель, кілочки для фіксації кабелю до землі та муфти для з'єднання кабелів. У нашому магазині Automow у продажу є і спеціальні набори для встановлення робота, в який входить все необхідне. Все це Ви можете знайти в розділі нашого магазину Аксессуари для встановлення до роботів-газонокосарок.

Для початку подивіться відео про те, як працює робот-газонокосарка

Розміщення зарядної станції

Перше, що Ви повинні зробити, це намалювати простий креслення вашого саду, щоб отримати загальне уявлення. Це допоможе вам спланувати межі та розташування зарядної станції.

Для цього ви повинні розуміти призначення дротів. Обмежувальний провід визначає зону скошування, газонокосарка-робот ніколи не вийде за межі цієї зони. Він також може включати невеликі ділянки у вашому саду.

Напрямний або поворотний кабель направить газонокосарку-робот назад до зарядної станції, коли буде потрібно заряджання, а також направить її до ділянок скошування, до яких може бути складно дістатися, якщо є вузький прохід.

Встановлювати зарядну станцію необхідно так, щоб недалеко був доступ до електроживлення і провести кабель через вузькі проходи до віддалених ділянок скошування. Потім ви можете запрограмувати газонокосарку-робот так, щоб вона прямувала за напрямним проводом і починала косити в різних положеннях залежно від розміру.

Спочатку просто розмістіть станцію; доки не закріплюйте його гвинтами.

Пізніше вам потрібно буде поєднати задню частину зарядної станції з обмежувальним дротом. Для оптимальної роботи газонокосарки-робота має бути 1,50 метра вільного простору з боків та два метри перед зарядною станцією.

Місце має бути рівним, щоб газонокосарка-робот без проблем заїхала на зарядну станцію. Якщо є можливість, виберіть тінисте місце.

Щоб газонокосарка-робот розпочала роботу, як тільки закінчите установку, ми радимо вам поставити її на зарядку відразу. Підключіть низьковольтний кабель до зарядної станції, а блок живлення до розетки.

Увімкніть головний вимикач живлення та вставте газонокосарку-робот у зарядну станцію. Тепер газонокосарка-робот почне заряджатися.

Укладання обмежувального дроту за допомогою спеціальних кілочків.

Почніть прокладку обмежувального дроту та почніть із зарядної станції. Візьміть приблизно 50 см додаткового дроту та закріпіть його кілочком.

Оскільки автоматична газонокосарка завжди проходить за кілька сантиметрів до повороту, провід необхідно прокладати на різній відстані від перешкод.

Тут знадобиться лінійка. Він має три надруковані відстані.

Перед стінами слід дотримуватись дистанції 30 см, інакше газонокосарка-робот на кожному кроці зіштовхуватиметься зі стіною.

На клумбах, де немає ризику зіткнення, достатньо відстані 20 см. Якщо відстань менша, газонокосарка-робот може переїхати через край і застрягти.

Поряд із брукованими доріжками на рівні газону ми рекомендуємо використовувати 5 сантиметрів. Роботизована газонокосарка використовуватиме частину шляху для повороту, і нескошеної трави не залишиться.

Однак, якщо у вас є такі доріжки з твердим покриттям, які розділяють газон, ви можете просто дозволити газонокосарці-роботу проїхати нею.

На гравійних доріжках існує ризик застрягання газонокосарки-робота, тому дотримуйтесь дистанції 20 см.

Навколо ставків використовуйте відстань 30 см, а також має бути бар'єр заввишки приблизно 15 см.

Усе це орієнтовні відстані. Щоб оптимізувати результати скошування, ви можете відрегулювати кабель, коли дізнаєтеся, як роботизована газонокосарка працює у вашому саду.

Розташуйте кілочки на рівних ділянках газону на відстані близько 70 см.

Це лише орієнтовна відстань, яка залежить від рівності вашого газону. Якщо через нерівний газон провід знаходиться над газоном, вам потрібно буде використовувати додатковий кілочок, щоб виправити це, інакше є ризик, що газонокосарка-робот переріже його.

Як альтернативу ви також можете зробити тонку щілину в газоні за допомогою лопати. Укладіть провід приблизно на 5 см у землю. Це хороший варіант, якщо ваш газон дуже нерівний, якщо ви хочете без проблем аерувати або якщо ви хочете приховати провід під час встановлення. Але навіть якщо прокласти провід по землі, за кілька тижнів він повністю заросте.

Острови та датчик зіткнення

Якщо на вашому газоні є ділянки або перешкоди, куди ви не хочете, щоб в'їжджала газонокосарка-робот, вам необхідно створити острівці з обмежувальним проводом.

Прокладіть провід від садового бордюру до перешкоди та навколо нього. Напрямок дуже важливий, не перетинайте провід - ви повинні розглядати його як продовження обмежувального дроту. Якщо ви йдете праворуч, почніть праворуч перешкоди.

Коли ви замкнете коло, на зворотному шляху притисніть дроти один до одного.

Коли дроти розташовані близько один до одного, сигнал слабшає і робот-газонокосарка не реєструє на сигнал і проходить повз.

Якщо ви перетнете дроти, газонокосарка-робот не розпізнає це як острів і не зможе проїхати. Вона зупиниться і ви отримаєте повідомлення про помилку на дисплеї.

Кришка корпусу газонокосарки-робота оснащена датчиками зіткнення, при зіткненні з чимось вона зупиняється і змінює напрямок. Оскільки вона призначена для регулярного подолання невеликих нерівностей або перешкод, такі як дерева та стіни, не завжди вони мають бути огороджені обмежувальним дротом.

Однак важливо, щоб у дерева не було видимого коріння.

Додатковий провід

Знову ж таки, добре спочатку створити ескіз вашого саду, тому що пізніше напрямний провід потрібно буде з'єднати з обмежувальним проводом у центральному місці навпроти зарядної станції. Якщо ви заздалегідь запланували це місце, ви можете залишити тут ще приблизно 10 см дроту.

Коли ви повернетеся до зарядної станції, залиште 50 см дроту для підключення та обріжте провід.

Укладання направляючого дроту

Тепер настав час укласти напрямний кабель, який направить газонокосарку-робот назад до зарядної станції, коли буде потрібно заряджання, а також направить її до ділянок скошування, до яких може бути складно дістатися, якщо є вузький прохід.

Якщо у вас відкритий садок, прокладіть провід до протилежної сторони зарядної станції. Якщо у вашому саду є віддалена ділянка, ви повинні провести провід туди.

Коли газонокосарці-роботу необхідно зарядитися, вона шукатиме напрямний провід.

Переверніть зарядну станцію догори дном і закріпіть напрямний провід у клямках у нижній частині зарядної станції, залишивши 50 см для з'єднання.

Переконайтеся, що провід прямий протягом двох метрів перед зарядною станцією. Використовуйте кілочки та помістіть провід, як ви зробили з обмежувальним дротом. Не робіть гострих кутів, постарайтеся пом'якшити їх додатковими кілочками. Також тримайтеся на відстані від перешкод, оскільки газонокосарка-робот прямуватиме за проводом зі зміщенням до метра.

Якщо напрямний кабель проходить схилом, прокладіть його по діагоналі, щоб газонокосарка-робот мала оптимальне зчеплення.

Продовжуйте, доки не дійдете до запланованого місця наприкінці газону. Якщо ви планували це місце при розміщенні обмежувального дроту, у вас залишиться додатковий провід для з'єднання напрямного дроту з обмежувальним дротом. Якщо ні, можливо, вам доведеться подовжити провід за допомогою муфти. Відріжте обмежувальний провід та напрямний провід.

Використовуйте мпеціальну муфту - в ній три отвори - просто вставте всі три дроти в нижню частину муфти, неважливо, в який отвір ви вставите дроти. Потім стиснути муфту пасатижами - пробка заповнена мастилом, яке робить її атмосферостійким.

Використовуйте кілочки, щоб закріпити все на газоні.

Вузькі проходи

У проході мінімальна відстань між обмежувальними проводами 60 див.

Оскільки газонокосарка-робот намагається уникнути утворення слідів на газоні, вона слідує за напрямною на різних відстанях.

Газонокосарка-робот завжди рухається ліворуч від напрямного дроту до зарядної станції. Тому напрямний провід повинен розташовуватися ближче до правого обмежувального дроту.

У цьому випадку є дві віддалені області, ви можете зробити це так:

Один з варіантів - розмістити зарядну станцію в одному з віддалених районів, у цьому випадку її також сховають на задньому дворі, потім прокладіть напрямний провід через обидва вузькі проходи. У налаштуваннях газонокосарки-робота можна запрограмувати її на запуск в різних областях залежно від розміру.

Наступний варіант - тримати зарядну станцію в основній зоні - у цьому випадку завжди потрібно прокладати провід через найменший прохід. Потім ви можете налаштувати газонокосарку-робот так, щоб вона прямувала по обмежувальному дроту до іншої віддаленої ділянки.

З'єднувальний провід

Тепер Ви майже закінчили встановлення газонокосарки - залишилося лише підключити всі дроти.

На задній частині зарядної станції знаходяться три кінці дротів, які необхідно оснастити роз'ємами.

Не забудьте взяти додаткові 5 см дроти для контактів на зарядній станції – вставте провід у роз'єм – зігніть та здавте плоскогубцями. Відріжте зайвий провід. Як тільки ви зробили всі три, з'єднайте їх. Це важливо: обмежувальний провід з лівого боку необхідно з'єднати з лівим з'єднанням і навпаки - на завершення підключити напрямний провід до його синього роз'єму.

Помістіть зарядну станцію на землю і закріпіть її гвинтами, що додаються. Переконайтеся, що ніякі дроти не можуть торкатися газонокосарки-робота.

Якщо установка була виконана правильно, світлодіодний індикатор на зарядній станції горітиме постійним зеленим світлом, і газонокосарка-робот зможе розпочати свою роботу.

Другорядні області

Якщо ваш сад розділений на декілька зон, які розділені, наприклад, гравійними доріжками, бордюрами або терасами, що роблять ділянки недоступними для робота-газонокосарки, або якщо у вас є палісадник, то ви можете створити кілька робочих зон і просто переносити легку роботизовану косарку між ними .

Під час прокладання обмежувального дроту виберіть відповідне місце від основного до вт

розростаючому ділянці. Прокладіть провід до іншої зони та продовжуйте прокладати обмежувальний провід навколо вторинної зони. Будьте обережні, щоб провід не перехрещувався.

Ви можете додати додаткові області під час початкової установки або додати їх пізніше.

Якщо ви хочете косити другорядну область, переконайтеся, що газонокосарка-робот повністю заряджена і підніміть її на цю область. Увійдіть у меню та виберіть РУЧНИЙ режим. Натисніть кнопку СТАРТ і дайте газонокосарці роботу працювати, поки акумулятор не розрядиться. Поверніть газонокосарку-робот назад на зарядну станцію для підзарядки - повторюйте процес доти, доки другорядна зона не буде повністю скошена.

Не забудьте скинути меню в АВТОМАТИЧНИЙ режим, коли ви хочете скосити основну площу.

Запуск газонокосарки-робота

Перед запуском газонокосарки-робота видаліть із газону такі предмети, як соснові шишки, дитячі іграшки або дрібні перешкоди.

Дотримуйтесь інструкцій під час запуску.

Якщо ви віддаєте перевагу, ви можете просто дозволити вашій газонокосарці-роботу працювати зі стандартними заводськими налаштуваннями, але ми рекомендуємо вам зробити свій особистий вибір відповідно до умов вашого саду.

Для отримання докладнішої інформації про меню див. посібник користувача газонокосарок.

На початку встановіть максимальну висоту зрізу. За кілька днів можна починати знижувати висоту зрізу.

Ваша нова газонокосарка-робот почне роботу з перевірки вашої установки, і газонокосарка-робот почне працювати.

У будь-який момент ви можете перевірити, чи робот-газонокосарка знаходить шлях до зарядної станції.

Помістіть газонокосарку-робот у бік напрямного дроту.

Увійдіть до меню та виберіть тестовий режим. Коли ви запускаєте газонокосарку-робот, вона повинна прямувати по напрямному дроту до зарядної станції та стикування.

Встановіть газонокосарку-робот у звичайний режим, який зазвичай використовується. Подивіться на газонокосарку-робот у дії, особливо на те, як вона утримує бажану відстань до перешкод - може вам знадобиться відрегулювати кабель у кількох місцях або скористатися налаштуваннями в меню.

Відео інструкція з встановлення робота-газонокосарки

 
Самостійна установка робота-газонокосарки не дуже проста робота. Тут головне все зробити правильно – від цього залежатиме коректна робота газонкосарки. Тому ми рекомендуємо довірити цей процес професіоналам. Як виглядає цей процес можна переглянути за посиланням

У будь-якому випадку, якщо у Вас виникли питання в ході виконання роботи зі встановлення - не соромтеся і дзвоніть нам - ми відповімо на будь-яке запитання. Тел (095) 346-92-92, (098) 346-92-92.

Відео як ми робимо встановлення робота-газонокосарки

 

Яка газонокосарка Husqvarna Automower підходить саме вам?

Якщо вам потрібна додаткова допомога в пошуку ідеальної газонокосарки Husqvarna Automower - зателефонуйте нам за телефонами (095) 346-92-92 або (098) 346-92-92 і один з наших експертів з роботів-газонокосарок зв'яжеться з вами на будь-які ваші питання та вивчити ваші конкретні потреби, щоб знайти відповідну модель для Вас.